Národní muzeum: Slavní čeští skladatelé se přesouvají do New Yorku

17.02.2023 7:34 | Tisková zpráva

Ve středu 8. února 2023 se v galerii Českého centra v New Yorku otevírá výstava Národního muzea Slavní čeští skladatelé. Ta představí čtyři velká jména české hudby a s nimi také životní příběhy a tvorbu čtyř fenomenálních českých skladatelů – Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů.

Národní muzeum: Slavní čeští skladatelé se přesouvají do New Yorku
Foto: Národní muzeum
Popisek: Národní muzeum

Úspěšnou výstavu, jejíž část se přesouvá do americké metropole, mohli návštěvníci zhlédnout v loňském roce v Historické budově Národního muzea v Praze. 

Anketa

Chystáte se ke koupi elektromobilu?

1%
97%
hlasovalo: 20099 lidí
V galerii Českého centra v New Yorku ji 7. února slavnostně zahájil generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš. Spolupořadatelem výstavy je také České centrum New York ve spolupráci s krajanským spolkem Bohemian Benevolent and Literary Association (BBLA), Generálním konzulátem České republiky v New Yorku, Dvořák American Heritage Association (DAHA) a Metropolitní operou.

Novinkou výstavy jsou materiály z archivu Americké Dvořákovy společnosti DAHA, které zahrnují faksimili historické smlouvy, která před 130 lety přivedla Dvořáka do Ameriky. Nechybí ani originální kostýmy postav z inscenací Prodané nevěsty a Její pastorkyně v New Yorku, které zapůjčila Metropolitní opera. Netradiční výstavu přiblíží atraktivní kreslená novela, která návštěvníkům umožní prožít zásadní životní okamžiky jednotlivých umělců.

Slavnostní vernisáž výstavy byla současně začátkem amerického turné Filharmonie Brno, která se po padesáti letech vrací do Spojených států amerických a vystoupí mimo jiné také v legendární Carnegie Hall.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

22:03 Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

V zahraničních operacích slouží kromě vojáků z povolání také jejich čtyřnozí kolegové. V Kosovu to j…