Národní muzeum se umístilo na 56. místě v prestižním žebříčku Hodnocení výzkumných organizací

11. 2. 2016 17:00

Národní muzeum je nejen významnou sbírkotvornou institucí, ale také výzkumnou organizací, která dlouhodobě vykazuje vysoký standard v oblasti vědy a výzkumu.

Národní muzeum se umístilo na 56. místě v prestižním žebříčku Hodnocení výzkumných organizací
Foto: Národní muzeum
Popisek: Národní muzeum
reklama

V žebříčku Rady pro výzkum, vývoj a inovace Úřadu vlády České republiky se Národní muzeum z 220 posuzovaných výzkumných institucí umístilo na 56. místě. Jedná se o nejlepší umístění potvrzující vůdčí roli Národního muzea v oblasti vědy a výzkumu ve srovnání s ostatními paměťovými a sbírkotvornými institucemi v rámci rezortu Ministerstva kultury České republiky. Tímto výsledkem se NM také zařadilo před celou řadu výhradně vědecky zaměřených organizací.

Národní muzeum v roli výzkumné organizace uskutečňuje širokou škálu aktivit v rámci základního a aplikovaného výzkumu v oblasti přírodních i humanitních věd. Výsledky své práce prezentuje prostřednictvím článků v prestižních vědeckých časopisech, vědeckých publikací, výstupů na konferencích i prostřednictvím popularizačních a vzdělávacích aktivit. Právě publikační aktivita byla hlavním kritériem zveřejněného hodnocení výzkumných organizací. Úspěch se opírá o excelentní výstupy například v oblasti mineralogie, entomologie, zoologie, paleontologie, archeologie, antropologie či etnologie.

Jen pro zajímavost, v letech 2010–2014 zaměstnanci Národního muzea kromě sbírkotvorné, výstavní a popularizační aktivity publikovali přes 300 článků v impaktovaných časopisech, pracovali na 117 projektech a přednesli 835 příspěvků na konferencích.

Národní muzeum tímto pokračuje v téměř dvě staletí trvající tradici, která sahá k zakladatelským osobnostem české vědy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

22:11 dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

Spotřebitelská organizace dTest uspořádala druhý ročník soutěže Spotřebitelskoprávní moot court, ve …