Národní park Podyjí: Prosekané stráně pomohou vřesu nebo světlomilným orchidejím

06.11.2017 10:17

Na Hardeggské stráni, u popické kaple nebo na Kraví hoře mohou lidé v těchto dnech potkat lesníky prořezávající náletové dřeviny. Na různých místech také probíhá podzimní dosékání nebo mulčování luk. Správci Národního parku Podyjí se tak snaží udržet nebo rozšířit prostor pro světlomilné orchideje či třeba trsy vřesu.

Národní park Podyjí: Prosekané stráně pomohou vřesu nebo světlomilným orchidejím
Foto: nppodyji.cz
Popisek: Národní park Podyjí - logo

„Cílem těchto zásahů je zamezit zarůstání na místech s citlivými druhy, která by se bez lidského přičinění rychle změnila v les,“ říká biolog Správy Národního parku Podyjí, který má na starosti právě péči o cenné přírodní plochy.

Zásah na Kraví hoře bude zaměřen na borovice, růže a další dřeviny zarůstající hodnotné části vřesoviště. Zástinem nebo hromaděním vrstvy jehličí trpí například porosty vřesu. Silná probírka dřevin na Hardeggské stráni by měla udržet lesostepní charakter lokality. Zásah prospěje světlomilným orchidejím. „Za Popickou kaplí zase dojde k odstranění přehoustlých porostů janovce metlatého na místě bývalých sadů a stepních louček,“ dodává Stejskal.

Návštěvníky národního parku proto prosíme, aby v místech těchto zásahů dbali zvýšené opatrnosti a omluvili mírné omezení kvůli pohybu lesní techniky a zvýšenému hluku.


Silná probírka dřevin na Hardeggské stráni by měla udržet lesostepní charakter lokality. Zásah prospěje například světlomilným orchidejím. FOTO: Robert Stejskal / Správa Národního parku Podyjí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa: Informace ke zvýšení daňového zvýhodnění na druhé, třetí a další dítě

21:33 Finanční správa: Informace ke zvýšení daňového zvýhodnění na druhé, třetí a další dítě

Dne 27. července 2021 byl ve Sbírce zákonů uveřejněn zákon č. 285/2021 Sb., kterým se mění zákon č. …