Národní platforma poradí neziskovkám s novým Občanským zákoníkem

22.03.2014 20:03 | Zprávy

Skupina neziskových organizací stojí za vznikem sítě poradců k novému Občanskému zákoníku.

Národní platforma poradí neziskovkám s novým Občanským zákoníkem
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

"Novým občanským zákoníkem končí porevoluční úprava legislativy pro neziskový sektor. Většina neziskovek neboli nestátních neziskových organizací se dříve či později bude muset s novou legislativou seznámit a zareagovat na ni," prohlásil Ing. Roman Haken z CpKP, koordinátor platformy. "Proto jsme přišli s národní platformou kvalifikovaných, erudovaných poradců, kteří pomohou neziskovkám se změnami vyžádanými novým občanským zákoníkem. Naší ambicí jsou nejméně 2 poradci na každý kraj, jeden z krajského města, a druhý z venkovské oblasti, oba se znalostí problematiky neziskového sektoru."

O víkendu 15. a 16. března se na školení poradců k novému občanskému zákoníku (NOZ) sjelo 18 účastníků z deseti krajů České republiky. Konalo se v Praze. Veškerou logistiku výborně připravené akce zajišťovala organizace Spiralis, v čele s ředitelkou Ing. Jolanou Turnerovou. Po dva dny školitelé - JUDr. Lenka Deverová a Ing. Petr Pajas z Prahy - předávali svoje zkušenosti a připravovali poradce na jejich budoucí roli - například jak zvládat přípravu dokumentů pro zápis neziskové organizace do soudních rejstříků. V nejbližších třech letech totiž všechny organizace v České republice budou muset projít cestou menší či výraznější změny svých dokumentů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FNUSA: Plastičtí chirurgové v rámci osvětové kampaně radí, jak ošetřit amputovaný prst

19:28 FNUSA: Plastičtí chirurgové v rámci osvětové kampaně radí, jak ošetřit amputovaný prst

Klinika plastické a estetické chirurgie Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU drží českoslove…