Návštěvníci premiérového Food Festivalu na autodromu se mohou těšit i na „kluka v akci“

12. 7. 2017 12:57

Filip Sajler, který společně s Ondřejem Slaninou tvoří kuchařskou dvojici v populární televizní show České televizi o vaření a gastronomii Kluci v akci, zpestří svou účastí premiérový Food Festival na mosteckém autodromu. Uskuteční se o víkendu 29. a 30. července jako nedílná součást akce The Most Show, která nabídne kromě gastronomických i řadu sportovních a kulturních zážitků.

Návštěvníci premiérového Food Festivalu na autodromu se mohou těšit i na „kluka v akci“
Foto: Autodrom Most
Popisek: Filip Sajler
reklama

Návštěvníci Food Festivalu se na Filipovu kuchařskou show mohou těšit v sobotu. „Show zahrnuje tři vstupy na pódiu, při kterých mistr kuchař uvaří několik porcí jídel zvolené národní kuchyně a okomentuje jejich přípravu. Chybět nebude divácká soutěž. Výherce se může těšit na knihu receptů Kluci v akci a drobný dárek.

Přihlížející diváci nemusejí Filipovo kuchařské umění hodnotit jen vizuálně. Pokrmy, které během své show uvaří, budou moci také ochutnat. „Na své si tak přijdou i chuťové pohárky návštěvníků. Na programu je také autogramiáda, při níž se zájemci mohou s Filipem Sajlerem vyfotit,“ doplnila Huňařová.

Filip Sajler je šéfkuchařem a spolumajitelem společnosti Perfect Canteen & Catering, která se specializuje na firemní restaurace. V současnosti provozuje 13 restaurací a cateringový servis. Společnost aktivně řídí a dlouhodobě rozvíjí, což se projevuje v jejím současném dynamickém růstu a zisku podílu na trhu.

Při vaření zdůrazňuje maximální jednoduchost, tradiční kuchařské postupy a čerstvé suroviny, za sebou má praxi ve špičkových restauracích a cateringových společnostech ve Spojených státech, Německu, Singapuru i v České republice a mnoho dalších zahraničních zkušeností z Thajska, Itálie, Španělska, Norska a metropolí Londýn a New York.

Tři roky byl také kapitánem Pražského regionálního týmu a další tři členem Českého národního kuchařského týmu. Je držitelem řady ocenění z kuchařských soutěží (FHA Culinary cup Singapore, IGEHO Stuttgart, ScotHot Glasgow, World Culinary Championship Basil) včetně té z Kuchařské olympiády v Erfurtu.

Filip Sajler vařil či organizoval catering pro významné politiky; evropské premiéry a přední představitele Evropy v průběhu českého předsednictví EU v Bruselu i u nás doma. Vařil také pro hvězdy showbusinessu jako Madonnu, Davida Bowieho, Bruce Springsteena a Sheryl Crowovou, pro sportovce formátu Tigera Woodse a Garryho Kasparova a nakonec i pro tým Davida Copperfielda, Petra Čecha, Johna Malkoviche a další.