Návštěvnost rožnovského muzea v roce 2014

10.01.2015 7:34

Velmi dobrá návštěvnost v první polovině roku a i například během prosincových programů, související se stabilnějším počasím a nedostatkem sněhu během zimy, přispěly k tomu, že celková návštěvnost za rok 2014 byla ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm o více než 21 000 návštěvníků vyšší než v roce 2013 a celkově jedna z nejlepších za posledních 5 let.

Návštěvnost rožnovského muzea v roce 2014
Foto: roznov.cz
Popisek: Náměstí v Rožnově pod Radhoštěm
reklama

Negativně byla návštěvnost ovlivněna snad jen nestálým letním deštivým počasím, které ovlivnilo částečně návštěvnost během měsíců hlavní turistické sezóny na půdě muzea – tj. červenec a srpen. Celkový počet návštěvníků za celý rok 2014 dosáhl 264 640 osob.

„Návštěvnost v roce 2014 ovlivnilo především nezvykle teplé počasí v první polovině roku a zima bez sněhu, které přispěly k výborné návštěvnosti do června, což vytvořilo základ pro celoroční průběh. Vynikající návštěvnost měly například prosincové adventní pořady na půdě muzea či další z návštěvnicky zajímavých akcí. S celkovou návštěvností v roce 2014 jsme velmi spokojeni – ukázalo se opět, které pořady patří k těm nejvíce oblíbeným mezi návštěvníky. Kladně byly  přijaty i některé „novinky“ – například noční prohlídka muzea během letní turistické sezóny či pořady pro děti. Nejvíce exponovaným dnem byla v muzeu sobota 13. 12. 2014 (Vánoční jarmark), kdy areály muzea navštívilo na 13 000 návštěvníků. V porovnání s loňskými léty byla například trochu méně stabilní návštěvnost v měsících červenci, srpnu či září – zde je opět jasně vidět vliv počasí na návštěvnost našeho subjektu. Téměř 30 % návštěvníků tvořily děti do 15 let. Proto i v roce 2015, který je zároveň rokem pro muzeum jubilejním (90 let výročí založení muzea) se budeme snažit vybrané pořady více zaměřit a přitáhnout tak do muzea i menší návštěvníky. Kroky 65 % návštěvníků směřovaly do areálu Dřevěného městečka – zde se koná převážná většina akcí v průběhu roku a je zároveň pohodlně přístupný pro všechny – malé v kočárku, lidi handicapované či případně méně pohyblivé. Více než 25 % návštěvníků připadá na největší areál Valašské dědiny a zbylých necelých 10 % na nejmladší areál Mlýnské doliny, který je otevřen sezónně – od května do září. Celkově rok 2014 zásadně ve vnitřním chodu muzea ovlivnil požár objektu Libušín na Pustevnách (3. 3. 2014) – zde jsme se obávali přímého efektu na návštěvnost muzea, což se ovšem postupem času ukázalo jako ne zcela nutné,“ uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

V roce 2015 slaví muzeum 90 let výročí od svého založení (založeno v roce 1925) a program v tomto jubilejním roce opět přinese pestrou škálu více než 40 pořadů cyklu „Valašský rok 2015“ a taktéž 10 pořadů pro školy – výchovně vzdělávacích. Prvním z pořadů je Masopust, který se uskuteční na půdě muzea v sobotu 7. 2. 2015 a přinese již tradiční soutěž (hodnotí odborná porota) O nejlepší valašskou klobásku (18. ročník) a O nejlepší valašskou tlačenku (8. ročník).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Inovuje méně než polovina podniků

22:11 Český statistický úřad: Inovuje méně než polovina podniků

V období 2016–2018 inovovalo v Česku své produkty nebo podnikové procesy 47 % podniků, ve skupině ve…