Nejštědřejší Adventní koncerty České televize v historii

23.12.2020 15:35

Více než kterýkoli z předchozích ročníků. Výtěžek letošních Adventních koncertů České televize přesáhl 18 milionů korun. Letos poprvé, v třicetileté historii sbírky, uspořádala Česká televize pět koncertů. A právě ten mimořádný, na podporu samoživitelů a samoživitelek, se stal dosud nejštědřejším, vybralo se 3 545 952 korun.

Nejštědřejší Adventní koncerty České televize v historii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

Z pohledu vybraných peněz byl dosud nejúspěšnjším ročníkem ten z roku 2018, kdy adventní koncerty přinesly vybraným organizacím dohromady více než 11 milionů korun. Čtyři letošní koncerty tuto částku překonaly o více než 3,5 milionu, mimořádný pátý pak přidal rovněž 3,5 milionu korun. Dohromady je tak k dnešnímu dni na účtu adventních koncertů 18 175 400,- Kč.

Jako obvykle poputuje výtěžek čtyř tradičních koncertů čtyřem vybraným organizacím. Letos koncerty pomohou lidem s tělesným postižením (organizace Křižovatka), společnosti Dolmen provozující chráněné bydlení pro lidi s mentálním postižením a poruchami autistického spektra, mateřské a základní škole pro děti s kombinovaným postižením (Smilling Crocodile) a společnosti Pestrá zabývající se výcvikem asistenčních psů. Výtěžek pátého koncertu, který Česká televize uspořádala společně s Charitou ČR, poputuje na pomoc neúplným rodinám – samoživitelům a samoživitelkám. Sbírka pro ně trvá na portále Darujme.cz až do konce letošního roku.

Během jarního nouzového stavu připravila Česká televize celkem 12 benefičních pořadů, které pro neziskové organizace i fakultní nemocnice pomáhající v první linii boje s covidem vynesly na 19 milionů korun. Navzdory karanténním opatřením se uskutečnil i dvaadvacátý ročník sbírky Pomozte dětem, která je společným charitativním projektem České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti. Pořad zaměřený na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem se vysílal v netradiční podobě koncertů z obýváku a vynesl rekordní částku 9 288 306 Kč, nejvíce od roku 2013.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum: Čeští vědci popsali nový rod žáby z Konga

12:49 Národní muzeum: Čeští vědci popsali nový rod žáby z Konga

Tým Václava Gvoždíka objevil a popsal nový rod rákosničkovité žáby žijící v pralesích středního Kong…