Nemocnice České Budějovice: Největší kongres zdravotnického personálu

08.10.2017 10:04

Nemocnice České Budějovice uspořádala ve spolupráci se Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Zdravotnickou záchrannou službou Jihočeského kraje čtvrtý ročník kongresu Budějovice kazuistické. Z celého kraje se do Českých Budějovic sjelo více než pět set lékařů, zdravotních sester, záchranářů, fyzioterapeutů a laborantů. Jde tak o největší vzdělávací akci pro zdravotnický personál na jihu Čech.

Nemocnice České Budějovice: Největší kongres zdravotnického personálu
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice

„Budějovice kazuistické vznikly s myšlenkou dát hlavně mladým lékařům, sestrám a dalším zdravotnickým pracovníkům z jihočeských nemocnic možnost prezentovat výsledky své práce a zapojit je do přednáškové činnosti,“ vysvětluje MUDr. Tomáš Hauer z Interního oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s., a hlavní organizátor kongresu v jedné osobě.

Na pořádání se podílejí tři hlavní organizace, které se v Jihočeském kraji věnují zdravotnictví nejvíc, a těmi jsou Jihočeské nemocnice, a.s., tedy holding nemocnic vlastněných krajem, Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, která nemocnicím vychovává celou řadu nových zdravotních pracovníků, a Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje, která je nedílnou součástí systému poskytování neodkladné péče. „Jde nám o prohlubování spolupráce. Proto ze všech těchto tří subjektů máme přednášející, kterých bylo letos téměř sedmdesát. Ve vědeckém výboru zasedají představitelé těchto subjektů, stejně jako mezi posluchači a v neposlední řadě se všechny tyto subjekty podílejí na organizaci,“ doplňuje MUDr. Hauer.

„Budějovice kazuistické mají zásadní význam, a to z několika důvodů. Kongres je součástí dalšího vzdělávání mladých zdravotnických pracovníků, kteří se díky němu rychleji zapojují do vědecké, přednáškové a publikační činnosti. Navíc si zde účastníci pocházející z různých pracovišť vyměňují informace a své zkušenosti, čímž se prohlubuje již tak vynikající spolupráce mezi zdravotnickými zařízeními Jihočeského kraje. To ve svém důsledku dále zvyšuje kvalitu poskytované péče,“ vyjmenovává přednosti akce MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D., ředitel interních oborů Nemocnice České Budějovice, a.s.

Zájem o tento kongres se každoročně zvyšuje, a tak byli organizátoři nuceni z kapacitních důvodů předčasně ukončit registrace pro posluchače. I tak sedm desítek přednášejících a pět set čtyřicet posluchačů učinilo z Budějovic kazuistických největší kongres regionu. A již nyní se dá na základě pozitivních ohlasů očekávat, že v příštím roce bude účast ještě vyšší.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

předsednictví

Pro naše předsednictví byli přijati administrativní pracovníci. Kolik jich už bylo propuštěno a kolik jich ještě zbývá? K jakému datu budou všichni odejiti

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo vnitra podporuje již čtyři roky aplikaci Bright Sky

17:56 Ministerstvo vnitra podporuje již čtyři roky aplikaci Bright Sky

Obětem domácího násilí pomáhá již čtyři roky aplikace Bright Sky, kterou podporuje Ministerstvo vnit…