Nemocnice České Budějovice provedla první operaci s japonským mikroskopem MITAKA

04.09.2020 10:53 | Zprávy

Neurochirurgické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. disponuje dalším moderním přístrojem, který navyšuje kvalitu poskytované péče. Jedná se o japonský mikroskop MITAKA. Instalován byl v pondělí 31. srpna a hned ten den byl využit při mikrochirurgické operaci.

Nemocnice České Budějovice provedla první operaci s japonským mikroskopem MITAKA
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice

Výrobce mikroskopu použil optickou sestavu s nejvyšším možným rozlišením a světelností, díky které lze vidět ostře struktury při zvětšení až 22x, rozsahem ohnisek 8:1 a rychlostí ZOOM 0,45s. Tyto hodnoty mají velký význam pro cévní mikrochirurgii a nedosahuje jich žádný jiný operační mikroskop na světě, kromě přístroje Mitaka MM90.

„Mikroskop splnil naše očekávání. Pacientka, které praskla výduť na mozkové cévě, je po noční operaci v pořádku,“ uvedl neurochirurg MUDr. Jiří Fiedler, Ph.D., MBA a dodal, že se s přístrojem seznámil již před lety na stáži v Japonsku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Změna zákona o střetu zájmů

Proč je nutná? V čem je pro nás jako lidi současná podoba špatná? Mám dojem, že se tu opět řeší něco, co nám lidem nepomůže – pokud ano, jak? Spíš se ale podle mě jedná o zákon šití někomu, hlavně premiérovi, na míru.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha: Cestující čeká v Terminálu 2 nový Visa Lounge

22:10 Letiště Praha: Cestující čeká v Terminálu 2 nový Visa Lounge

Letiště Praha navazuje nové partnerství se společností Visa. Tento provozovatel celosvětové platební…