Nemocnice Havlíčkův Brod: Nový „rentgen“ optimalizuje ozáření

22.6.2022 9:20 odp. | Tisková zpráva

Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod uvedlo včera do provozu nový skiagrafický systém YSIO X.pree. První model daného typu přístroje v ČR v hodnotě 7,1 mil. korun je díky nízké dávce ozáření velice šetrný pro pacienty.

Nemocnice Havlíčkův Brod: Nový „rentgen“ optimalizuje ozáření
Foto: regionvysocina.cz
Popisek: Nemocnice Havlíčkův Brod

Skiagrafický komplet YSIO X.pree představuje nové řešení rentgenových přístrojů. Je vybaven novou generací inteligence a definuje novou cestu, jak zvládat pracovní vytížení. 

Anketa

Buď, anebo. Komu věříte?

hlasovalo: 2996 lidí
„Jedná se první model daného typu přístroje v ČR s funkcemi 3D kamery, automatického nastavování kolimátoru nebo nastavení kolimace z ovládací stanice," upřesnil vedoucí oddělení zdravotnické techniky Ing. Adam Fila.  Inovativní řešení tohoto moderního přístroje usnadní práci radiologickým asistentům a v neposlední řadě dokáže automaticky volit optimální dávku záření. Tím je šetrný pro pacienty.

„Modernizace a vývoj jde v oblasti diagnostických přístrojů velice rychle kupředu. Obnova techniky je pro naše oddělení podstatná a velice důležitá," sdělil primář oddělení MUDr. Robert Pípal. Přístroj YSIO X.pree od společnosti Siemens nabízí funkce platformy myExam Companion, které převádějí data do odborných vyhodnocení a využívají plného potenciálu jak technologie, tak i pracovníků, kteří ji obsluhují. Přístroj je vybaven 3D kamerou pro nastavování polohy pacienta a Auto Thorax Collimation pro automatické nastavování kolimátoru při vyšetřeních hrudníku. Cena přístroje se vyšplhala na 7.149.000 bez DPH a byl pořízen díky dotaci z projektu IROP. Součástí projektu byly i stavební úpravy celého pracoviště a vytvoření adekvátního zázemí pro personál.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Opravy na hrázi vodní nádrže Jiviny zajistí její delší životnost

22:45 Lesy Praha: Opravy na hrázi vodní nádrže Jiviny zajistí její delší životnost

Aby ještě dlouho chránila Ruzyni před povodněmi a zároveň poskytovala Pražanům prostor pro rekreaci,…