Nemocnice Na Homolce představí hyperbarickou komoru

24.09.2018 19:23

Ve středu 26. 9. předvede Nemocnice na Homolce hyperbarickou komoru, která byla zmodernizována díky dotaci Magistrátu hl. města Prahy. Akce se osobně zúčastní radní za oblast zdravotnictví a bydlení Radek Lacko a zástupci Nemocnice Na Homolce.

Nemocnice Na Homolce představí hyperbarickou komoru
Foto: homolka.info
Popisek: Nemocnice na Homolce
reklama

Otrava oxidem uhelnatým způsobuje úbytek kyslíku v krvi. Tělesné orgány jsou v tomto případě nedostatečně okysličovány, přičemž nejrychleji a nejvážněji se deficit kyslíku projeví v mozku. Působením přetlaku vzduchu v hyperbarické komoře se dá sice „otrávená“ krev uvést do původního stavu, ale některá poškození mozku mohou být vlivem nedostatku kyslíku už nevratná.

Špatné využívání různých druhů topení, karem, kotlů a dalších zařízení na výrobu tepla či ohřev vody, přináší s sebou i zvýšené riziko otravy oxidem uhelnatým. Tento bezbarvý plyn bez vůně a zápachu, který vzniká jako produkt při nedokonalém spalování, může způsobit i těžkou otravu s trvalými následky, ba někdy i smrt.

Důležité je, aby se člověk dostal do nemocnice co nejdřív!

Nemocnice Na Homolce je jediná pražská nemocnice, která má nonstop fungující hyperbarickou komoru. Ročně se do ní dostane zhruba deset pacientů postižených nejtěžší formou otravy oxidem uhelnatým. Počet otrav se zvyšuje většinou v topné sezóně, kdy jsou v provozu různá topení a kotle určené pro vytápění a ohřev vody.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Padělky pod vánoční stromeček nepatří

22:54 Celní správa: Padělky pod vánoční stromeček nepatří

V předvánočním období existuje reálné riziko zvýšené nabídky padělků výrobků renomovaných značek. Ji…