Nemocnice Na Homolce se stala partnerem AV ČR v oblasti klinické medicíny

08.09.2016 14:01

Předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš a Ivan Oliva, ředitel Nemocnice Na Homolce, podepsali 8. září 2016 Memorandum o vzájemné spolupráci obou institucí. Nemocnice Na Homolce se tak stala partnerem Akademie věd ČR v oblasti klinické medicíny.

Nemocnice Na Homolce se stala partnerem AV ČR v oblasti klinické medicíny
Foto: homolka.info
Popisek: Nemocnice na Homolce

Cílem dohody je lepší aplikace výsledků biomedicínského výzkumu do zdravotní péče a podpora vzájemné spolupráce s důrazem na zlepšení zdraví populace a kvalitnější vzdělávání odborníků ve zdravotnictví. Obě strany se budou podílet na řešení společných výzkumných projektů a poskytovat si odbornou podporu při vědecko-výzkumné činnosti.

Spolupráce vznikla díky Strategii AV21, jejíž součástí je program „Kvalitní život ve zdraví i nemoci“, mj. zaměřený také na poruchy nervového systému. V současnosti se již odborníci z obou institucí podílejí na prosazení klinického využití moderních, v zahraničí již dostupných radiodiagnostických látek, které by zlepšily diagnostiku závažných onemocnění především nervového systému. „Speciální radiodiagnostické látky, které se dají využít při vyšetření mozku pomocí pozitronové emisní tomografie, výrazně zlepší diagnostiku a zacílení léčby onemocnění, jako jsou například epilepsie, Alzheimerova choroba nebo mozkové nádory,“ řekl doc. Jakub Otáhal, koordinátor programu Kvalitní život ve zdraví i nemoci.

„Skutečnost, že se naše nemocnice stala partnerem Akademie věd v oblasti klinické medicíny, považujeme za oboustranně přínosnou a velmi si toho vážíme. Nemocnice Na Homolce mimo jiné funguje jako vědecko-výzkumné pracoviště, testující a prosazující v rámci klinických studií řadu nových léčebných metod, ať již v rámci testování nových zdravotních materiálů, nebo při zavádění nových léčebných postupů, a to především v našich stěžejích programech – kardiovaskulárním a neurologicko-neurochirurgickém. Věřím, že díky partnerství s Akademií věd ČR se nám bude dařit naše klinické studie a nové léčebné postupy rychleji uvádět do běžné praxe, a to nejen v České republice,“ říká Ivan Oliva, ředitel Nemocnice Na Homolce.

„Jsem přesvědčen, že spolupráce vědeckých pracovišť AV ČR s Nemocnicí Na Homolce velmi dobře zapadá do schématu našeho aplikovaného výzkumu v rámci programů Strategie AV21, kde nás skutečně zajímají praktické výsledky,“ uvedl předseda AV ČR prof. Jiří Drahoš.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP má svůj první průjezdný lakovací box pro vícečlánkové tramvaje

19:15 DPP má svůj první průjezdný lakovací box pro vícečlánkové tramvaje

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v Opravně tramvají v Ústředních dílnách v Hostivaři uvedl do prov…