Nemocnice Pelhřimov: Pacientům slouží další moderní sanita, pořízená díky daru od města

10.11.2017 16:42

Komfortní sanitní vůz Renault Master v hodnotě 1 133 000 korun začal dnes sloužit pacientům pelhřimovské nemocnice. Sanita byla pořízena díky milionovému finančnímu daru města Pelhřimov. „Vozidlo je určeno pro přepravu pacientů s jakýmkoliv zdravotním omezením, kteří nejsou v přímém nebezpečí ohrožení života,“ sdělil technický náměstek nemocnice Petr Adam.

Nemocnice Pelhřimov: Pacientům slouží další moderní sanita, pořízená díky daru od města
Foto: ikrajvysocina.cz
Popisek: Nemocnice Pelhřimov
reklama

Nemocniční sanity dálkové dopravy jsou velice vytížené - za rok převezou zhruba 13 tisíc klientů. Celkově má nemocnice k dispozici pro přepravu klientů 9 sanit. Jde již o pátý sanitní vůz, který nemocnice získala díky podpoře města.

„V kraji Vysočina pouze dvě nemocnice provozují vlastní sanitní dopravu. Dlouhodobá podpora města Pelhřimov je pro nás důležitá. Díky ní modernizujeme náš vozový park a zvyšujeme tak kvalitu a komfort přepravy pro naše pacienty,“ poděkoval za financování nákupu sanity ředitel nemocnice Ing. Jan Mlčák, MBA. Ten převzal klíče od vozu z rukou starosty Ing. Františka Kučery. „Jsem rád, že zastupitelé každoročně odsouhlasí příspěvek nemocnici. Do návrhu investičního rozpočtu na příští rok jsme opět zařadili podobnou částku,“ prozradil starosta města.

Speciálně upravený Renaul Masters je vybaven kromě pojízdného křesla a nosítek s podvozkem také pojízdným infarktovým křeslem MEDIROL s nosností 250 kg. Může tedy převážet i pacienty s vyšší hmotností, jejichž přeprava je někdy problematická. Součástí výbavy je též zádržný systém pro dětské pacienty a automatický externí defibrilátor. Dále zástavba umožňuje pohodlné naložení imobilních klientů přes sklopnou nájezdovou rampu.

Sanitní vozidlo slouží k převozu klientů dle požadavků lékařů, pro převozy mezi zdravotnickými zařízeními, kdy je pacienta nutné přepravit na vyšší pracoviště ke konziliu či speciálnímu vyšetření nebo k převozu klientů z domova do zdravotnického zařízení a zpět. Mezi speciální převozy patří transport příjemců k transplantaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP opraví tramvajovou trať v oblasti Palackého náměstí

10:39 DPP opraví tramvajovou trať v oblasti Palackého náměstí

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) od 21. června 2021 od cca 4:30 začne s opravou tramvajové trati v…