Nemocnice Písek každoročně ošetří přes tři sta pacientů s hemoroidy

22. 6. 2017 12:28

Přibližně 320 osob trpících hemoroidy ošetří každoročně v Proktologické poradně Nemocnice Písek, a. s. Tam pacientům zároveň poradí, jak lze onemocnění předcházet.

Nemocnice Písek každoročně ošetří přes tři sta pacientů s hemoroidy
Foto: Písecká nemocnice
Popisek: Písecká nemocnice

„Kvůli rostoucímu počtu obézních lidí, sedavému způsobu života, vysokému tlaku a nesprávné skladbě potravin se zvyšuje i množství a intenzita poruch vyprazdňování. Dochází ke zřetelnému nárůstu onemocnění v oblasti konečníku, nejčastěji hemoroidů. To jsou shluky žilek v oblasti konečníku,“ uvedl MUDr. Ing. Libor Daniel, vedoucí Proktologické poradny písecké nemocnice, která se zabývá nezhoubnými onemocněními konečníku.

Poradna funguje od roku 2000 a za posledních 15 let v ní bylo ošetřeno téměř pět tisíc pacientů.  Je otevřena každou středu a pacienti ji mohou navštívit po předchozím osobním či telefonickém objednání na čísle  382 772 233.

„Pacienti nemusejí chodit nalačno. Nejprve se jich ptáme na dosavadní onemocnění. Dále provádíme fyzikální vyšetření konečníku prstem v rukavici. Následuje vyšetření endoskopickým přístrojem – rektoskopem a dle nálezu se s pacienty dohodneme na dalším postupu. Při menším nálezu se obejdeme bez chirurgického zákroku, kdy postačí dodržovat dietní opatření, používat farmakologické přípravky, eventuálně hemoroidy ošetříme takzvaným měkkým laserem. U větších nálezů pak volíme radikálnější chirurgické řešení – tedy operaci. Způsob operační metody volíme pro každého pacienta individuální,“ řekl MUDr. Ing. L. Daniel.

Podle lékařů není dobré potíže s vyprazdňováním podceňovat. „Populace Zemí Koruny české je na prvních světových příčkách v nádorech tlustého střeva. Proto častokrát musíme vyšetřit i celé tlusté střevo koloskopií. Tu provádíme na gastroenterologii v rámci interního oddělení nemocnice,“ doplnil MUDr. Ing. L. Daniel.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Žáci se seznámili s fungováním krajského úřadu i samosprávy

7:37 Pardubický kraj: Žáci se seznámili s fungováním krajského úřadu i samosprávy

V červnu letošního roku si žáci a učitelé z Rohovládovy Bělé připomněli 140. výročí založení základn…