Nemocnice Písek položila základy k novému pavilonu na biologické vzorky

22.02.2017 17:55

Nemocnice Písek, a. s., v uplynulých týdnech položila základy stavby nového Pavilonu Q, který je určen několika laboratořím. V pavilonu najdou nové prostory oddělení klinické biochemie, klinické mikrobiologie a hematologicko transfuzní oddělení, které jsou jako poslední provozy dosud soustředěny mimo areál nemocnice. O letošního podzimu budou pod jednou střechou a propojené koridorem do monobloku nemocnice.

Nemocnice Písek položila základy k novému pavilonu na biologické vzorky
Foto: Písecká nemocnice
Popisek: Písecká nemocnice

„Poté, co jsme položili základy nové budovy, začínáme s hrubou stavbou. Pavilon chceme dokončit letos na podzim, poté jej vybavíme a přestěhujeme provoz. Celý projekt, který má být zrealizován do konce roku 2017, přitom bude stát více než 100 milionů korun, z nichž 60 milionů poskytne Jihočeský kraj,“ řekl ředitel Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.

Největší výhodou Pavilonu Q bude jeho připojení k monobloku nemocnice, takže biologické vzorky nebudou „cestovat“ venku. Provoz v něm zároveň přinese i finanční úsporu. „Všechna oddělení budou sdílet řadu činností jako například úklid, administrativu, šatny či příjem vzorků," řekl ředitel Holan. Doplnil, že oddělení klinické biochemie navíc svým přesunem z dosavadních prostor uvolní místo ambulanci plicního oddělení a ambulanci infekčního oddělení, které jsou nyní jako jediné ambulance mimo areál nemocnice.

Třípodlažní pavilon roste na místě nynějšího parkoviště. O to ale pacienti a návštěvníci nepřijdou, protože nová místa pro stání aut vzniknou kolem této budovy. Pavilon bude také nově vybaven: nábytek a provozní zařízení pro personál přijde nemocnici na zhruba 5 milionů korun, vybavení medicínské pak na desítky milionů korun. Řadu diagnostických přístrojů do pavilonu laboratoří přitom nemocnice pořídí díky dotaci z Evropské unie, s jejíž pomocí a podporou kraje pořídí moderní techniku za téměř 82 milionů korun.

Nový pavilon je dalším krokem k modernizaci sítě jihočeských nemocnic, která je pod správou Jihočeského kraje. „Nemocnice Písek je důležitým zdravotnickým zařízením v rámci kraje, protože vedle českobudějovické nemocnice zajišťuje klíčové medicínské obory, včetně dětské chirurgie, neonatologie, iktového programu pro pacienty s mozkovou mrtvicí. Považujeme proto za důležité přispět jako její zřizovatel k dalšímu posunu ve vybavení,“ řekla náměstkyně jihočeského hejtmana Mgr. Ivana Stráská.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pietní shromáždění Sdružení bývalých politických vězňů

14:32 Pietní shromáždění Sdružení bývalých politických vězňů

Sdružení bývalých politických vězňů SBPV zve na pietní shromáždění na Čestném pohřebišti popravených…