Nemocnice Znojmo: Dnes se vystřídali vojáci, kteří vypomáhají zdravotníkům

06.12.2021 22:11 | Tisková zpráva

Ve znojemské nemocnici dnes ukončili svou čtrnáctidenní misi příslušníci Armády ČR ze základy v Náměšti nad Oslavou. Čtyři vojáky nyní vystřídalo dalších šest, kteří se aktivní zapojí do péče o nemocné na ARO, ale také na Urgentním příjmu.

Nemocnice Znojmo: Dnes se vystřídali vojáci, kteří vypomáhají zdravotníkům
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo

První čtveřice vojáků přišla do znojemské nemocnice vypomoct 22. 11., všichni byli zařazeni na Anesteziologicko-resuscitační oddělení, kde aktivně pomáhali personálu u těch nejtěžších pacientů s covidem. Dnes jejich mise v zdravotnickém zařízení skončila. Na pomoc nemocnici dorazilo ze stejné základny šest vojáků, kteří kolegy vystřídali. Stejně jako oni budou pracovat na ARO a posílí navíc Urgentní příjem, který je v současných dnech plně vytížen příjmem pacientů nejen s covidovým onemocněním.

„Vojáci zastávají pomocné činnosti u lůžka, především s polohováním pacientů, hygienou či jejich transportem. Jejich fyzická síla a přítomnost je na oddělení velkou vzpruhou pro stávající personál,“ uvedl Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo. Vojáci v nemocnici setrvají dva týdny, v případě potřeby může nemocnice znovu požádat o prodloužení této výpomoci, která bude dále zvážena.

„Při dnešním rozhovoru s vojáky, kteří zde dnes končí, jsem si vyslechl jejich hodnocení minulých dnů, kdy byli svědky vytížení a především profesionality našich zdravotníků, kteří bojují o lidský život do poslední chvíle. Vojáci svou přítomnost hodnotili jako pozitivní zkušenost a my jim moc děkujeme,“ uzavřel Pavlík.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Podzemní garáže Národního divadla nabízejí tři dobíjecí stanice pro elektromobily

7:33 ČEZ: Podzemní garáže Národního divadla nabízejí tři dobíjecí stanice pro elektromobily

V Národním divadle můžou v jednu chvíli čerpat energii čtyři elektromobily. Původní dobíjecí stojan …