Nemocnice Znojmo: Musíme být optimisté, ale stále máme odpovědnost za všechny nemocné

23.11.2020 16:09 | Zprávy

Znojemská nemocnice postupně uzavírá nová infekční, neboli covidová oddělení, která vytvořila v posledních dvou měsících. Počet pacientů s Covid-19, kteří potřebují standardní hospitalizaci klesá, nicméně počet pacientů, kteří vyžadují intenzivní péči či umělou plicní ventilaci, nikoliv.

Nemocnice Znojmo: 	Musíme být optimisté, ale stále máme odpovědnost za všechny nemocné
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo

Nemocnice Znojmo do minulého týdne fungovala na šesti covidových odděleních, kde v nejexponovanějších dnech bylo hospitalizováno přes 100 pacientů s Covid-19. V minulých dnech zrušila dvě tato oddělení a zítra dojde k dalšímu rozvolnění. Covidová oddělení vznikla z oddělení, kde jsou standardně hospitalizováni pacienti rehabilitace, ortopedie, chirurgie, interní a kožní odbornosti. Zítra by mělo být obnoveno oddělení, které se běžně stará o pacienty ortopedické. I za těchto ztížených podmínek nemocnice zachovala péči o všechny pacienty v rámci všech oborů.

„Musíme být optimisté, nicméně stále máme odpovědnost za všechny nemocné. Proto se postupně budeme vracet k plánovaným výkonům. V tuto chvíli sestavujeme harmonogram těch operací, které vyžadují přednostní řešení. Počet pacientů s Covid-19 stále dost vytěžuje jak personál, tak vybavení nemocnice v oblasti intenzivní péče. Volnou kapacitu držíme pro akutní péči, což je nepodkročitelné. Rozjet operativu v plném rozsahu tedy zatím nejsme schopni, a to v zájmu kvality poskytované péče. Nicméně věřím, že k postupné obnově kompletní operativy dojde brzy,“ upřesnil další kroky Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Vyhrožujete vyhozením Moravce z ČT

Řekl jste to v debatě s Bartoškem. Není tohle vaše prohlášení důkazem toho, že chcete zasahovat do svobody médií?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Na Jedlové hoře začala obnova lesa, vydejte se jinudy

22:31 Lesy ČR: Na Jedlové hoře začala obnova lesa, vydejte se jinudy

Ani v zimě nekončí lesnické práce, tedy především zpracování a odvoz dřeva. Někoho to může nepříjemn…