Nemocnice Znojmo: Počet testovaných metodou PCR ubývá, provozní dobu odběrů zkracujeme

16.04.2021 13:30

V Nemocnici Znojmo ubylo počtu testovaných metodou PCR. Od pondělí 19. 4. 2021 tak nemocnice zkracuje provozní dobu testování, a to od 7:00-9:00.

Nemocnice Znojmo: Počet testovaných metodou PCR ubývá, provozní dobu odběrů zkracujeme
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo

Zatímco začátkem března nemocnice provedla kolem 150 testů PCR denně, v tomto týdnu se počet pohyboval přibližně kolem 40 testů za den. Z tohoto důvodu dojde ke zkrácení provozní doby od pondělí 19.4. od 7:00-9:00. Provoz místa pro antigenní testy zůstává zachován ve všední dny od 11:30-15:00. „V případě potřeby opět navýšit kapacitu testování metodou PCR jsme připraveni tak obratem učinit, v tuto chvíli bude provozní doba dostatečná,“ informovala Petra Veselá, tisková mluvčí Nemocnice Znojmo.

Týdně novou vyšetřovací metodou PCR ze slin, která je využívána pro testování dětí od 4-15 let je vyšetřeno průměrně 30 dětí. Objednání na test je možné pouze prostřednictvím webového formuláře ZDE.

Snižování počtu indikovaných testů PCR ze strany lékařů či krajské hygienické stanice je odrazem aktuální epidemiologické situace. V tuto chvíli v nemocnici fungují 3 covid jednotky a jedno lůžkové oddělení ARO. V pondělí se předpokládá uzavření další covid jednotky.

Celkem je s COVID-19 hospitalizováno na standardním lůžku 36 pacientů. Nemocnice celkem pečuje o 22 pacientů v intenzivní péči, z nichž je šest je pozitivních na COVID-19. Dalších 16 pacientů na jednotkách intenzivní péče jsou převážně po plánovaných operacích, které nemocnice již částečně od pondělí 12. 4. znovu spustila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury: COVID Kultura podpoří organizátory akcí, kteří měli propad příjmů o 50 procent

13:29 Ministerstvo kultury: COVID Kultura podpoří organizátory akcí, kteří měli propad příjmů o 50 procent

Podpora pro organizátory kulturních akcí, kterým se kvůli pandemii propadly příjmy minimálně o 50 pr…