Nemocnice Znojmo podala v očkovacím centru 20 000. dávku vakcíny proti COVID-19

06.05.2021 9:15

Včera podali pracovníci Nemocnice Znojmo ve velkokapacitním očkovacím centru ve Sportovní hale 20 000. dávku vakcíny proti COVID-19. Nejvíce osob naočkovala nemocnice ve věkové kategorii 80+, následně 70-74 let.

Nemocnice Znojmo podala v očkovacím centru 20 000. dávku vakcíny proti COVID-19
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo

Nemocnice Znojmo začala očkovat 28. prosince loňského roku v prostorách nemocnice. Koncem ledna se očkování přestěhovalo očkování ve spolupráci se zřizovatelem JMK do Sportovní haly na Dvořákové ulici, kterou poskytlo město Znojmo.

Anketa

Komu víc věříte?

hlasovalo: 14800 lidí

Zde byli naočkováni zdravotníci ve zkušebním provozu. Od 16. února jsou v centru očkování zájemci z řad obyvatelstva. Nemocnice navíc provozuje mobilní očkovací tým. Dnes zdravotníci před polednem naočkovali jubilejní 20 000. dávku. „K očkování jsme se rozhodla sama, protože mám různá onemocnění. Moje děti mi očkování sami doporučovaly,“ uvedla paní  Dana Poliáková z Přímětic (68 let), která byla očkována zmiňovanou 20 000. dávkou.

Provoz očkovacího centra je zajištěn zaměstnanci nemocnice, praktickými lékaři, ambulantními specialisty. Velkou pomocí jsou příslušníci hasičského záchranného sboru a policisté. Bohužel hasičům již nebyla výpomoc prodloužena a skončí 30. června. „Všichni v centru od samého začátku tvoří soudržný tým, který si pomáhá a vzájemně se doplňuje. Moc si vážíme každého dne, kdy byli a jsou jak hasiči, tak policisté součástí našich týmů. Chápeme, že je jejich práce potřeba jinde, nicméně nám budou chybět,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel znojemské nemocnice.

V registračním systému se nyní netvoří žádná fronta díky vysokým dodávkám vakcín. Zájemci čekají na PIN2, tedy termín očkování v řádech hodin. Velkokapacitní místo jede na svou maximální kapacitu očkovaných. „V tuto chvíli je zajištěn pravidelný a dostatečný počet vakcín, který nám umožňuje očkovat všechny zájemce o očkování,“ upřesnil Martin Pavlík. Stejně tak tomu bude v příštím týdnu. „Následně se tempo lehce zpomalí, protože od poloviny května začneme podávat druhé dávky vakcín,“ uzavřel Pavlík.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: Tisková zpráva

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Severočeské muzeum představí zrestaurované automatofony

22:16 Liberecký kraj: Severočeské muzeum představí zrestaurované automatofony

Záchrana pokladů z depozitářů Severočeského muzea v Liberci. Tak se jmenuje projekt, díky němuž proc…