Nemocnice Znojmo spustila část plánované operativy

14.04.2021 20:22

Znojemská nemocnice v pondělí 12. dubna spustila část plánované operativy, která byla 30.12.2020 pozastavena z důvodu nepříznivé epidemiologické situace. Od včerejška se operuje na dvou třetinách kapacity operačních sálů.

Nemocnice Znojmo spustila část plánované operativy
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo
reklama

12. dubna 2021 Nemocnice Znojmo částečně spustila plánovanou operativu, která byla od 30. prosince 2020 Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví pozastavena. Díky poklesu počtu pacientů v intenzivní péči bylo možné začít operovat na 2/3 kapacity našich operačních sálů. Odloženy byly zákroky napříč všemi obory ortopedie, chirurgie, urologie, gynekologie a ORL. Jedná se např. o totální endoprotézy kolen, kyčlí, spondylochirurgické výkony, neakutní žlučníky, kýly, varixy, štítné žlázy, endometrióza, resekce prostaty, odstranění mandlí či plastiky bubínku a další. V rámci celé nemocnice bylo odloženo přibližně 1000 výkonů.

„Po celou dobu pandemie a krize jsme měli v plánu spustit operativu okamžitě, jak nám to situace v nemocnici dovolí, protože kromě covidové diagnózy jsou i jiné, které vyžadují operativní řešení, které byly dosud odkládány,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

V nemocnici ještě v březnu fungovalo 5 infekčních oddělení, tedy covid jednotek a ARO mělo 2 lůžkové jednotky. Nyní jsou v provozu 3 infekční oddělení a ARO se vrátilo ke svému původnímu 1 lůžkovému oddělení. V tuto chvíli je v nemocnici s COVID-19 hospitalizováno 40 pacientů na standardním lůžku a intenzivní péči vyžaduje 7 pacientů. Dalším 19 pacientům je poskytována intenzivní péče v tuto chvíli po operacích nebo z důvodu zhoršení stavu. „Pevně doufáme ve stabilizaci epidemiologické situace, aby operativa mohla dál běžet. Jediným jejím omezením je průchodnost pacientů přes lůžka intenzivní péče,“ doplnil Pavlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

22:45 Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

Hnízdní sezóna je v plném proudu i u sov. V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava aktuálně v…