Nemocnice v Karviné a Havířově povede nový ředitel

08.02.2017 21:50

Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj a Nemocnici s poliklinikou Havířov povede nový ředitel. Stávající ředitel Josef Grochol na svou funkci v pondělí 6. února rezignoval. Nemocnice řízené formou personální unie vedl od 1. července loňského roku.

Nemocnice v Karviné a Havířově povede nový ředitel
Foto: hyundai.phorum.cz
Popisek: Havířov

Krajští radní vzali rezignaci na vědomí a situaci 7. 2. řešili na svém výjezdním zasedání v Karviné. Josefa Grochola odvolali z funkce a řízením nemocnice od zítřka (8. 2.) pověřili ekonoma Jiřího Matěje.

Úkolem zřizovatele, tedy Moravskoslezského kraje, je zajistit stabilitu a plynulý chod nemocnic, aby bez potíží poskytovaly pacientům dostupnou a kvalitní zdravotní péči. Proto krajská rada tuto situaci řešila okamžitě, i když pan Grochol podal rezignaci k 31. březnu. Důvody svého odchodu nesdělil,“ řekl náměstek moravskoslezského hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer s tím, že krajští radní dnes zároveň vypsali výběrové řízení na tuto pozici.

„Nový ředitel vzejde z výběrového řízení, které jsme dnes vyhlásili. Od nového manažera zejména očekáváme, že udělá maximum pro zdravé hospodaření nemocnic, spokojenost pacientů a zaměstnanců a bude schopen efektivně vyjednávat se zdravotními pojišťovnami. To je velmi důležité, zvlášť v tomto roce, na jehož konci budou nemocnice s pojišťovnami uzavírat smlouvy o úhradách za zdravotní péči v následujících pěti letech,“ konstatoval náměstek hejtmana Martin Gebauer.

Dodal, že Jiří Matěj dobře zná prostředí zdravotnických zařízení, která bude na přechodnou dobu do ukončení výběrového řízení řídit, má také zkušenosti z vyšších manažerských pozic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad práce ČR: Loni jsme podpořili v rámci AZP 17 tis. uchazečů nad 50 let

21:44 Úřad práce ČR: Loni jsme podpořili v rámci AZP 17 tis. uchazečů nad 50 let

Zatímco v roce 2014 tvořili lidé nad 50 let z celkového počtu osob podpořených v rámci nástrojů a op…