Nemocniční pavilon č. 8 v Nemocnici Na Bulovce byl stavebně dokončen

08.10.2014 14:12 | Zprávy

Problémy a nevyhovující prostory, které komplikovaly provoz a využití nejstaršího pavilonu pražské Nemocnice Na Bulovce, jsou minulostí. V součinnosti města s nemocnicí se jej totiž podařilo zrekonstruovat pro komplexní laboratorní provoz s dokonalým technickým zázemím a vybavením. Radní hlavního města Prahy Martin Dlouhý dnes symbolicky předal klíč k Pavilonu č. 8 ředitelce nemocnice Na Bulovce Andree Vrbovské.

Nemocniční pavilon č. 8 v Nemocnici Na Bulovce byl stavebně dokončen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice Na Bulovce

„Symbolické předání klíčů je zcela na místě. Chceme jím totiž podtrhnout bohatou historii tohoto objektu a také poděkovat všem zúčastněným na projektu za jeho důstojnou a pro společnost užitečnou záchranu. Jsem rád, že město tento projekt nevzdalo. Pavilon 8 bude špičkovým a velmi potřebným pracovištěm, a také pádným důkazem, že historická budova nemusí ustupovat novým stavbám, ale může stále sloužit moderním účelům,“ uvedl radní Martin Dlouhý.

Budova pavilonu č. 8 pochází z roku 1915. I přes svoje architektonické a stavitelské kvality a na svou dobu vysoce moderní stavební technologie, však již v průběhu minulých let nepostačovala potřebám nemocnice objemově, dispozičně ani technologicky, a rovněž nesplňovala určité legislativní předpisy pro daný typ staveb. Proto se vedení nemocnice rozhodlo přistoupit k celkové rekonstrukci budovy spojené se stavebními úpravami a přístavbou nových prostor k původnímu sporadickému pavilonu, který je nejstarší budovou areálu nemocnice vůbec. Projekt následně zainvestovalo Hlavní město Praha.

K čemu konkrétně a jak bude sloužit nově zrekonstruovaný pavilon, popisuje ředitelka Nemocnice Na Bulovce Andrea Vrbovská: "Pavilon 8 bude sloužit jako komplexní laboratorní provoz s dokonalým technickým zázemím a vybavením. Jsme za to opravdu rádi, toto pracoviště jsme už velmi nutně potřebovali. Do pavilonu se sestěhují veškeré naše laboratorní provozy, které už pátým rokem fungují v provizorních prostorách. Pacientů se stěhování nijak nedotkne, ale bude mimořádně náročné pro zaměstnance. Věříme, že do měsíce to určitě zvládneme. Náročné to bude především proto, že laboratoře musí fungovat i během stěhování." 

Rekonstrukce a přístavba pavilonu č. 8 proběhly podle záměru investora a uživatele tak, aby mohly být do pavilonu umístěny všechny požadované provozy podle potřeb uživatele. Své zázemí tu najdou oddělení mikrobiologie, parazitologie, biochemie, hematologie, imunologie a virologie.

"Systém standardizace, akreditace a práce v prostorách, které jsou dnes stanovena, nám už dosavadní provizorní prostory splňovat nemohli. Umožní to jedině nově zrekonstruovaný Pavilon 8. Samozřejmě to bude mít i velký přínos pro pacienty, protože budeme schopni rychleji odbavit více vzorků," doplňuje primářka oddělení klinické mikrobiologie Blanka Horová.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

22:28 HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

Ve dnech 25.7 a 26. 7. se v budově GŘ HZS ČR uskutečnilo pracovní jednání se zástupci Saska a Bavors…