Neurologická klinika FN Brno a LF MU obdržela cenu ESO Angels

19. 9. 2020 21:20

Hlavním nositelem programu je Neurologická klinika FN Brno a LF MU, ale podílí se na něm i ostatní kliniky. Ocenění je o to významnější, že se týká velmi malého počtu nemocnic a v Brně je FN Brno jediná. Cerebrovaskulární program je omezen na pacienty s onemocněním centrální nervové soustavy.

Neurologická klinika FN Brno a LF MU obdržela cenu ESO Angels
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo
reklama

V loňském roce bylo na kliniku přijato celkem 844 nemocných s cerebrovaskulárními onemocněními, z toho bylo 668 pacientů s ischemickým iktem. Podáním intravenózní trombolýzy bylo léčeno 159 pacientů (tedy téměř čtvrtinu ze všech pacientů s ischemickým iktem) a 98 nemocných bylo léčeno mechanickou trombektomií. Iktové centrum je nejen schopné poskytnout akutní léčbu, ale též zajistit komplexní diagnostiku příčiny iktu, zahájit následnou rehabilitaci a nastavit správnou sekundárně preventivní terapii.

Platforma ocenění ESO Angels je postavena na měřítkách kvality stanovených touto organizací. Na základě výkonnosti v těchto různých kategoriích byla naše nemocnice Výborem cerebrovaskulární sekce ČNS společně s iniciativou Angels odměněna za rok 2019 nejvyšším diamantovým oceněním.

Neurologická klinika FN Brno a LF MU

Neurologická klinika Fakultní nemocnice Brno poskytuje v rámci svého cerebrovaskulárního programu komplexní léčebnou a diagnostickou péči o pacienty s akutními cerebrovaskulárními onemocnění ve spádovém regionu části Brno město a Brno venkov a dalším obyvatelům části Jihomoravského kraje a Vysočiny vysoce specializovanou superkonziliární péči (cca 750 000 obyvatel).

V roce 2011 byl na základě výsledků akreditace MZ ČR klinice udělen status Komplexního cerebrovaskulárního centra, jenž bylo v r. 2015 novelizací věstníku MZ 4/2015 přejmenováno na Centrum vysoce specializované cerebrovaskulární péče. Vznik specializovaného centra znamenal výrazný posun v akutní péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou a vedl k výraznému zvýšení počtu pacientů s akutním ischemickým iktem léčených pomocí systémové trombolýzy a od roku 2015 i pacientů léčených mechanickou trombektomií.

Přehled oceněných nemocnic najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Převzetí skupiny AERO neohrozí hospodářskou soutěž

22:11 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Převzetí skupiny AERO neohrozí hospodářskou soutěž

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým rozhodnutím z 19. října 2020 soutěžiteli AERO Inve…