Novoroční úklid začne v Praze ve tři hodiny ráno

31.12.2014 21:29

Novoroční úklid 1. 1. 2015 začne již ve 3.00 ráno strojním úklidem horní části Václavského náměstí. Ruční úklid bude zahájen v obvyklém čase tj. od 5.00 hodin. Automobily se vrátí do centra kolem 8.00 hodiny. Hlavní plochy centrální Prahy jako je např. Staroměstské náměstí, Karlův most nebo Hradčanské náměstí budou, pokud to klimatické podmínky umožní, uklizeny do 12.00 hodin, dočištění bočních ulic bude probíhat v odpoledních hodinách.

Novoroční úklid začne v Praze ve tři hodiny ráno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silvestrovské veselí

Novoroční úklid nejnavštěvovanějších míst Prahy bude zajišťovat zhruba 120 pracovníků a 30 úklidových mechanizmů různých typů. Minulý rok bylo odvezeno 40 tun odpadu, toto množství předpokládáme i letos.

„V případě, že bude i 1. 1. sníh, může být úklid spojený s jeho odvozem prodloužen až o 48 hodin. Nárůst nákladů v takovém případě odhadujeme až na dvojnásobek. Odvoz znečištěného sněhu bude realizován na náplavku Na Františku. Po jeho roztátí se uklidí nečistoty v něm obsažené (střepy, konfety, zbytky pyrotechniky) a odvezou se do spalovny. Pokud by sníh nebyl, silvestrovský odpad by putoval do spalovny přímo,“ říká tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana

Společnost Pražské služby zajišťuje také večerní úklid, zejména nábřeží a náplavek, ze kterých bude možné sledovat novoroční ohňostroj. Týká se to zejména Dvořákova nábřeží, nábřeží Na Františku, Karlova mostu, mostu Legií, Mánesova, Čechova a Štefánikova mostu.

Hlavní město Prahu novoroční úklid včetně kompletního dopravního opatření přijde v letošním roce na cca jeden milion korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Ve Strakonicích byla podepsána smlouva na raketové komplety RBS-70NG

22:28 Ministerstvo obrany: Ve Strakonicích byla podepsána smlouva na raketové komplety RBS-70NG

Náměstek ministra obrany pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval, ředitel Sekce podp…