Novoroční úklid začne v Praze ve tři hodiny ráno

31.12.2014 21:29

Novoroční úklid 1. 1. 2015 začne již ve 3.00 ráno strojním úklidem horní části Václavského náměstí. Ruční úklid bude zahájen v obvyklém čase tj. od 5.00 hodin. Automobily se vrátí do centra kolem 8.00 hodiny. Hlavní plochy centrální Prahy jako je např. Staroměstské náměstí, Karlův most nebo Hradčanské náměstí budou, pokud to klimatické podmínky umožní, uklizeny do 12.00 hodin, dočištění bočních ulic bude probíhat v odpoledních hodinách.

Novoroční úklid začne v Praze ve tři hodiny ráno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silvestrovské veselí
reklama

Novoroční úklid nejnavštěvovanějších míst Prahy bude zajišťovat zhruba 120 pracovníků a 30 úklidových mechanizmů různých typů. Minulý rok bylo odvezeno 40 tun odpadu, toto množství předpokládáme i letos.

„V případě, že bude i 1. 1. sníh, může být úklid spojený s jeho odvozem prodloužen až o 48 hodin. Nárůst nákladů v takovém případě odhadujeme až na dvojnásobek. Odvoz znečištěného sněhu bude realizován na náplavku Na Františku. Po jeho roztátí se uklidí nečistoty v něm obsažené (střepy, konfety, zbytky pyrotechniky) a odvezou se do spalovny. Pokud by sníh nebyl, silvestrovský odpad by putoval do spalovny přímo,“ říká tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana

Společnost Pražské služby zajišťuje také večerní úklid, zejména nábřeží a náplavek, ze kterých bude možné sledovat novoroční ohňostroj. Týká se to zejména Dvořákova nábřeží, nábřeží Na Františku, Karlova mostu, mostu Legií, Mánesova, Čechova a Štefánikova mostu.

Hlavní město Prahu novoroční úklid včetně kompletního dopravního opatření přijde v letošním roce na cca jeden milion korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…