Novorozené děti v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Pelhřimově bude hlídat 64 nových monitorů dechu

21.6.2018 3:03 odp.

Nadace Křižovatka předala darem 29 kusů monitorů dechu na dětské oddělení nemocnice Havlíčkův Brod, p.o. 20 monitorů dechu na dětské oddělení Nemocnice Jihlava, p.o. a 15 monitorů dechu do Nemocnice Pelhřimov, p.o.

Novorozené děti v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Pelhřimově bude hlídat 64 nových monitorů dechu
Foto: nadacekrizovatka.cz
Popisek: Nadace Křižovatka - logo

Nadace Křižovatka dnes předala 29 monitorů dechu v celkové hodnotě 58.000,- Kč na dětské oddělení havlíčkobrodské nemocnice, kde monitory z rukou dárců převzala primářka oddělení, MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová Weberová. Přístroje byly zakoupeny z finančních darů, které poskytly společnosti AMYLON, TBA plastové obaly, FEROPLAST, Tiskárny Havlíčkův Brod, CATUS, OSIVA a Mlýn Havlíčkův Brod.

„Hlavní činností Nadace Křižovatka je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř v celé ČR.“, popsala Mgr. Štěpánka Pokorníková, ředitelka nadace.

Následně proběhlo slavnostní předávání 20 přístrojů v hodnotě 40.000,- Kč na dětském oddělení Nemocnice Jihlava, kde přístroje převzal primář MUDr. Martin Zimen. Zakoupení přístrojů do jihlavské nemocnice financovaly společnosti GORDIC, SEGA Jihlava, ROLLCONTECH, Prádelna a čistírna Jihlava, EVON a JIHLAVAN.

Ve stejný den probíhalo též předání 15 monitorů dechu v celkové hodnotě 30.000 korun v nemocnici v Pelhřimově. Přístroje převzal MUDr. Stanislav Houštěk, primář dětského oddělení, a to díky podpoře společností Spokar, BJS Czech, ETIKO Pelhřimov a od pana Stanislava Horkého.

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Tento monitor dechu hlídá nejen zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka. V případě potíží okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc dospělého, který může včas poskytnout dítěti první pomoc. Za více než 20 let své existence se nadaci podařilo díky štědrosti sponzorů a dárců vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic téměř 7.000 monitory dechu v celkové hodnotě 30 milionů Kč.

Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit české nemocnice a jejich porodnická, novorozenecká a JIP oddělení monitory dechu každou postýlku pro miminko. Dále pak umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů.

Společně s Nadací Křižovatka může pomáhat každý – stačí zaslat libovolnou částku na číslo účtu nadace:

  • Konto Nadace Křižovatka: 7608414/0600 (MONETA Money Bank)
  • Konto veřejné sbírky „Maminko, dýchám“: 4010040100/6800 (Sberbank CZ)

Děkujeme všem laskavým dárcům za morální podporu a finanční pomoc.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas Radioservis: Vlastimil Vondruška, Dům ztracených duší

18:23 Český rozhlas Radioservis: Vlastimil Vondruška, Dům ztracených duší

Napínavá detektivka z rudolfinské Prahy