Novorozené děti v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Pelhřimově bude hlídat 64 nových monitorů dechu

21.06.2018 15:03

Nadace Křižovatka předala darem 29 kusů monitorů dechu na dětské oddělení nemocnice Havlíčkův Brod, p.o. 20 monitorů dechu na dětské oddělení Nemocnice Jihlava, p.o. a 15 monitorů dechu do Nemocnice Pelhřimov, p.o.

Novorozené děti v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Pelhřimově bude hlídat 64 nových monitorů dechu
Foto: nadacekrizovatka.cz
Popisek: Nadace Křižovatka - logo
reklama

Nadace Křižovatka dnes předala 29 monitorů dechu v celkové hodnotě 58.000,- Kč na dětské oddělení havlíčkobrodské nemocnice, kde monitory z rukou dárců převzala primářka oddělení, MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová Weberová. Přístroje byly zakoupeny z finančních darů, které poskytly společnosti AMYLON, TBA plastové obaly, FEROPLAST, Tiskárny Havlíčkův Brod, CATUS, OSIVA a Mlýn Havlíčkův Brod.

„Hlavní činností Nadace Křižovatka je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř v celé ČR.“, popsala Mgr. Štěpánka Pokorníková, ředitelka nadace.

Následně proběhlo slavnostní předávání 20 přístrojů v hodnotě 40.000,- Kč na dětském oddělení Nemocnice Jihlava, kde přístroje převzal primář MUDr. Martin Zimen. Zakoupení přístrojů do jihlavské nemocnice financovaly společnosti GORDIC, SEGA Jihlava, ROLLCONTECH, Prádelna a čistírna Jihlava, EVON a JIHLAVAN.

Ve stejný den probíhalo též předání 15 monitorů dechu v celkové hodnotě 30.000 korun v nemocnici v Pelhřimově. Přístroje převzal MUDr. Stanislav Houštěk, primář dětského oddělení, a to díky podpoře společností Spokar, BJS Czech, ETIKO Pelhřimov a od pana Stanislava Horkého.

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Tento monitor dechu hlídá nejen zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka. V případě potíží okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc dospělého, který může včas poskytnout dítěti první pomoc. Za více než 20 let své existence se nadaci podařilo díky štědrosti sponzorů a dárců vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic téměř 7.000 monitory dechu v celkové hodnotě 30 milionů Kč.

Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit české nemocnice a jejich porodnická, novorozenecká a JIP oddělení monitory dechu každou postýlku pro miminko. Dále pak umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů.

Společně s Nadací Křižovatka může pomáhat každý – stačí zaslat libovolnou částku na číslo účtu nadace:

  • Konto Nadace Křižovatka: 7608414/0600 (MONETA Money Bank)
  • Konto veřejné sbírky „Maminko, dýchám“: 4010040100/6800 (Sberbank CZ)

Děkujeme všem laskavým dárcům za morální podporu a finanční pomoc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sdružení pro obnovu varhan v kostele sv. Linharta v Cítově: Jakub Kydlíček zahraje na zobcovou flétnu s cílem podpořit obnovu varhan

10:06 Sdružení pro obnovu varhan v kostele sv. Linharta v Cítově: Jakub Kydlíček zahraje na zobcovou flétnu s cílem podpořit obnovu varhan

Hráč na zobcovou flétnu a dirigent Jakub Kydlíček zahraje ve čtvrtek 9. července 2020 od 19h v koste…