Nový Nedvěd, Koller nebo Poborský. Krajská fotbalová akademie má první úspěšné absolventy

23.06.2017 22:20

V sále Jana Kašpara se v pátek dopoledne uskutečnilo slavnostní vyřazení žáků devátých tříd, kteří jsou prvními absolventy nově vzniklé fotbalové akademie Pardubického kraje. Prvním 15 žákům Základní školy v Ohrazenicích poděkoval hejtman Pardubického kraje Martin Netolický společně s náměstkem primátora města Pardubic Jakubem Rychteckým a zástupci akademie.

Nový Nedvěd, Koller nebo Poborský. Krajská fotbalová akademie má první úspěšné absolventy
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„Naše krajská akademie patří mezi nejlépe hodnocené, z čehož máme samozřejmě velkou radost. Do budoucna chceme zajistit napojení absolventů na pardubický druholigový klub tak, aby mohli ve své kariéře pokračovat a nadále se zlepšovat,“ uvedl hejtman Martin Netolický. 

„Jedná se o největší talenty z celého regionu, ale jen talent samozřejmě nestačí. Kvalitní realizační tým, který je k dispozici, dohlíží nejen na fotbalový růst, ale také na nezbytné studijní výsledky. I potenciální profesionální sportovec by měl mít zajištěné kvalitní vzdělání, jelikož kariéra netrvá věčně a je nutné se připravit i na běžný život po jejím skončení,“ sdělil Netolický a popřál prvním 15 absolventům hodně štěstí do dalšího studia. Řada z nich v Pardubicích zůstává a od nového školního roku nastoupí na Sportovní gymnázium Pardubice.

Regionální fotbalová akademie Pardubického kraje vznikla na počátku školního roku 2016/2017 za podpory Pardubického kraje, města Pardubice a Fotbalové asociace České republiky. Pro rok 2016 vyčlenil Pardubický kraj na fungování akademie částku 500 tisíc korun. Pro rok 2017 a další roky je připravena částka 1,5 milionu korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav:  Studio Alta vystřídá neziskovou organizaci Iniciativu pro Invalidovnu

8:23 Národní památkový ústav: Studio Alta vystřídá neziskovou organizaci Iniciativu pro Invalidovnu

V letošní sezóně se bude o kulturní a komunitní aktivity starat Studio ALTA, které od Národního pamá…