Novým pověřeným ředitelem Správy NP a CHKO Šumava je Pavel Hubený

04.05.2014 10:31

Vladimír Dolejský, náměstek ministra životního prostředí ČR uvedl do funkce pověřeného ředitele Správy NP a CHKO Šumava, kterým se od 1. května stal Pavel Hubený. Nový ředitel se hned od počátku soustředí na uplatňování nového plánu péče o NP Šumava.

Novým pověřeným ředitelem Správy NP a CHKO Šumava je Pavel Hubený
Foto: red
Popisek: Pověřený ředitel Správy NP a CHKO Šumava Pavel Hubený
reklama

"Mým cílem je, aby Správa NP a CHKO Šumava byla vzorným úřadem a správcem státního majetku. Chci minimalizovat rizika, že budeme dostávat sankce za nedostatečné dodržování zákona o ochraně přírody a krajiny,“ uvádí nový ředitel Pavel Hubený.

 „Péči o území chci uskutečňovat plně v souladu se schváleným plánem péče. Jsem přesvědčený, že to by nemělo být ve střetu s žádnými už dříve dohodnutými zájmy, protože plán péče v podstatě konzervuje a stabilizuje dosavadní způsob nakládání s územím. Rozhodně není mým cílem rozšiřovat bezzásahová území mimo tento dokument,“ říká Pavel Hubený.

 „Chci také vyhodnotit dosavadní projekty jaksi "novýma" očima. Mým cílem ale není vše zastavit  a zavelet o 180 stupňů zpět. To rozhodně ne. Po jejich vyhodnocení si chci být jen jistý, že budu dále podporovat projekty dostatečně šetrně a zcela v souladu se zákony této země," popisuje Pavel Hubený.

 Pavel Hubený byl řízením parku pověřený ministrem životního prostředí Richardem Brabcem do doby, než bude vybrán nový ředitel ve výběrovém řízení. Posledních 21 let pracoval jako šéf CHKO Šumava.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Letošní ročník soutěže Podnikavá hlava vyhrál automat na med

22:48 CzechInvest: Letošní ročník soutěže Podnikavá hlava vyhrál automat na med

Koncem května vyhlásila Univerzita Palackého nejlepší projekty soutěže Podnikavá hlava 2020. Soutěž …