OKD: Výuka hornictví mezinárodně

27.10.2013 14:20 | Zprávy

Asi za tři měsíce se bude na Střední škole techniky a služeb v Karviné diskutovat o otázkách bezpečnosti práce v hornictví.

OKD: Výuka hornictví mezinárodně
Foto: OKD
Popisek: OKD

Spolu s karvinskými hostiteli budou řešení v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na dolech porovnávat v rámci odborné stáže učitelé a žáci hornických oborů z Okresního centra dlouhodobého vzdělávání (PCKU) v polské Wodzisławi a Školského centra (ŠC) ve slovinském Velenje.

„Byli bychom rádi, kdyby se stáž mohla uskutečnit tak, aby se naši hosté mohli 15. ledna zúčastnit naší akce pořádané z grantu Nadace OKD Brána řemeslům otevřena,“ upřesnil termín stáže zástupce ředitelky SŠTaS pro teoretické vyučování Ladislav Kováč. Na programu by měla být také návštěva cvičné štoly OKD ve Staříči, hornického muzea v ostravském Landek Parku a exkurze do opavského Ostroje.

Lednové setkání na území ostravsko-karvinského uhelného revíru se bude konat v rámci mezinárodního projektu s názvem Underground in the cloud (Podzemí ve tmě), realizovaného v rámci evropského programu na podporu celoživotního vzdělávání Leonardo da Vinci. Za dva roky trvání projektu každá ze zúčastněných stran uspořádá dvě několikadenní stáže za účasti minimálně šesti zástupců z každé partnerské instituce. Výstupem z těchto setkání budou výukové texty v angličtině a národním jazyce hostitele.

„Projekt se týká výhradně hornických oborů. Jeho realizace začala první stáží v Polsku ve dnech 9. až 13. září tohoto roku. Za naši stranu se jí zúčastnili dva vyučující a čtyři žáci. Termín byl zvolen tak, aby účastníci akce mohli navštívit mezinárodní veletrh hornictví a energetiky Katovice 2013. Vedle toho si prohlédli školní cvičnou štolu ve Wodzisławi a památkový stříbrný důl v Tarnowských Górách. Teoretická část byla věnována hlavně seznámení s projektem a upřesnění jeho obsahové náplně,“ informoval Kováč.

A jaké přínosy se od projektu očekává? „Jednak dojde k navázání kontaktů, které mohou pokračovat i po jeho ukončení, jednak vzniknou výukové materiály, které budou využívat zkušenosti ze tří různých zemí. Tím, že jsou do projektu zapojeni také žáci, přinese zatraktivnění studia hornických oborů a motivaci k lepším výsledkům,“ vysvětlil Ladislav Kováč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: OKD

Ruku na srdce

Jak dlouho jste hejtmankou? Myslím, že už jí jste snad potřetí. A co se v kraji změnilo k lepšímu? Proč jsme stále na chvostu žebříčku kvality života. Přeci jen ANO mělo velký vliv - byly jste ve vládě, vy ministryní, ale přijde mi, že ať vládně kdokoliv výsledek je stále stejný a nic dobrého z toho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Mladé sovy na zemi nejsou osiřelé – lesníci radí, kdy jim pomoci

19:28 Lesy ČR: Mladé sovy na zemi nejsou osiřelé – lesníci radí, kdy jim pomoci

V lesích právě vrcholí hnízdění sov. S mladými puštíky, kalousy a výry se nyní můžeme setkat volně n…