OS KOVO: K dětem se zrakovým postižením dorazil Ježíšek s předstihem

18. 12. 2019 19:38

Mezi děti z Mateřské školy pro zrakově postižené v českobudějovické Zachariášově ulici dorazil s předstihem Ježíšek. A hned o celý týden dříve. Ke školkové nadílce se v úterý 17. prosince přidali se svými dárky také zástupci Odborového svazu KOVO.

OS KOVO: K dětem se zrakovým postižením dorazil Ježíšek s předstihem
Foto: oskovo.cz
Popisek: Odborový svaz Kovo - logo
reklama

„Stavebním kamenem činnosti odborů je solidarita a to v širším smyslu. Tedy nejen mezi vlastními členy a zaměstnanci firem, v nichž působíme, ale třeba i drobnou podporou mateřské školky, jejíž práce si velice vážíme. Radost dětí je navíc odměnou pro všechny kolem nich,“ uvedla vedoucí Regionálního pracoviště OS KOVO v Českých Budějovicích Pavlína Jirková.

Zástupkyně jihočeských kováků do školky přivezla se svou kolegyní Veronikou Pilečkovou různé deskové hry a hračky. A děti? Ty si předpremiéru Štědrého dne užívaly. Se svými učitelkami si nejdříve u vyzdobeného betlému zazpívaly několik písniček a pak se rozběhly po školní zahradě, kde hledaly různě ukryté krabice s dárky. Ty si následně rozbalily v teple svých tříd pod vánočním stromkem.

„Každá morální i hmotná pomoc je pro nás mimořádně cenná. Podpora našich partnerů nás těší a radost dětí je vidět na první pohled. Všem přejeme krásné a klidné Vánoce,“ konstatovala ředitelka školky Jana Michalová.

Mateřská škola pro zrakově postižené v Zachariášově ulici v Českých Budějovicích je jedinou speciální mateřskou školou svého druhu v regionu a jejím zřizovatelem je Jihočeský kraj. Vedle své základní činnosti plní také se spádovostí pro celý region úlohu speciálního pedagogického centra pro zrakově postižené. Škola se nachází v klidné vilové části centra města s dobrou dopravní dostupností.

Pět tříd Mateřské školy pro zrakově postižené navštěvuje v současné době 60 dětí. Personál školy tvoří v současné době 25 lidí s různou délkou úvazku, 12 z nich jsou pedagogičtí pracovníci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pedagogická komora: Počet dětí v nemocnicích kvůli nákaze COVID-19 prudce roste

15:16 Pedagogická komora: Počet dětí v nemocnicích kvůli nákaze COVID-19 prudce roste

Datový analytik M. Bauer zpracoval pro Pedagogickou komoru, z. s., týdenní údaje, které zveřejňuje Ú…