OZO Ostrava otevírá dveře

03.09.2012 10:00

Společnost OZO Ostrava opět po dvou letech pořádá v sobotu ve svém areálu v Ostravě-Kunčicích Den otevřených dveří a zve občany ze své svozové oblasti, aby se přišli podívat, jak se zpracovává odpad, který vytřídí.

OZO Ostrava otevírá dveře
Foto: Archiv
Popisek: OZO
reklama

Den otevřených dveří společnosti OZO Ostrava se bude konat v sobotu 8. září 2012 od 9 do 17 hodin v areálu společnosti v Ostravě-Kunčicích ve Frýdecké ulici. Tato akce se koná po dvou letech a je na ni zvána široká veřejnost, aby se přišla podívat, jakým způsobem se nakládá s odpady, které vytřídí občané i firmy v Ostravě a dalších obcích ve svozové oblasti společnosti OZO Ostrava.

„Den otevřených dveří jsme naposledy pořádali v roce 2010. Tehdy naším areálem prošly bezmála čtyři tisíce návštěvníků, což bylo zhruba jednou tolik oproti návštěvnosti této akce v roce 2008. Také letos jsme pro návštěvníky připravili osvědčená lákadla, ale samozřejmě i nějaké novinky. K vidění bude například úplně nová linka na výrobu paliva, která zajistí energetické využití všech vytříděných spalitelných složek odpadu. Návštěvníci si také mohou projít celý areál – část sami, část s průvodcem. A jednu z jeho částí si projedou naším OZO vláčkem,“ vysvětluje mluvčí společnosti OZO Ostrava Vladimíra Karasová.

Protože k nejčastějším návštěvníkům této akce v minulosti patřily především rodiny s dětmi, chystá společnost opět spoustu soutěží zejména pro ty nejmenší – všechny přitom budou tematicky zaměřené na třídění odpadu. „Ty děti, které projeví snahu, šikovnost a vědomosti, odejdou domů s pěkným dárkem. Chybět nebudou ani oblíbení Ozíci a jejich kabaret plný písniček a poučení. Každý malý návštěvník si také může vyzkoušet, jaké to je být popelářem – může se nechat vyfotit na stupačce popelářského auta nebo zakoulet si popelnicí,“ říká Vladimíra Karasová a dodává: „Akce ale není určena jen pro děti. Nedávno jsme občanům rozdali tašky na třídění. Teď se mohou přijít přesvědčit, že odpad, který z nich vysypávají do barevných kontejnerů, nepřijde nazmar.“
Z důvodu konání Dne otevřených dveří bude v sobotu 8. září 2012 uzavřen sběrný dvůr v Ostravě-Kunčicích ve Frýdecké ulici 680/444.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MeSES: Omezení shromažďování je jedno z nejúčinnějších opatření

10:49 MeSES: Omezení shromažďování je jedno z nejúčinnějších opatření

Stanovisko ke změnám v opatřeních k 12. 4. 2021