OZO Ostrava vyhlašuje pátý ročník tematických výzev

15.01.2021 12:44

V roce 2020 podpořila společnost OZO Ostrava souhrnnou částkou 333 tisíc korun 8 projektů zaměřených na zkvalitnění života seniorů, skupiny obyvatel, která to v „covidovém“ roce neměla vůbec lehké. Také právě vyhlášený pátý ročník Tematických výzev OZO Ostrava pro rok 2021 je motivován pandemickou situací a je zaměřen na seniory a nově i na děti. Společnost hodlá letos na podporu tematických projektů vynaložit částku 1 milion korun.

OZO Ostrava vyhlašuje pátý ročník tematických výzev
Foto: Archiv
Popisek: OZO
reklama

„V rámci své společenské odpovědnosti se společnost OZO Ostrava rozhodla reagovat na aktuální pandemickou situaci a svou podporu opět směřovat na ty, kteří jsou nejzranitelnější, na dříve narozené. Proto má první ze dvou letos vyhlášených výzev název Myslíme i na vás, senioři!,“ vysvětluje jednatel společnosti OZO Ostrava Karel Belda a upřesňuje, že společnost OZO Ostrava přijímá k projednání nápady na aktivity a projekty, které by zvýšily kvalitu života seniorů v Ostravě. „Preferujeme projekty, které pomáhají seniorům udržet kontakt s okolním světem, jsou zaměřeny na odbourávání sociální izolace a podporu jejich duševního a fyzického zdraví. Přitom se může jednat o jednorázové akce i dlouhodobější aktivity,“ dodává s tím, že oprávněnými žadateli mohou být organizace poskytující sociální služby seniorům, které působí na území statutárního města Ostravy.

Druhá výzva nese název OZO hřiště. „Příspěvky na budování či renovaci dětských hřišť v Ostravě chceme podpořit zdravý pohyb dětí ve venkovním prostředí. Stejně jako u první výzvy není rozpočet projektů nijak omezen, požadovaná výše příspěvku od OZO Ostrava se ale musí pohybovat v rozmezí od 20 tisíc do 150 tisíc korun. Výše spoluúčasti není stanovena,“ pokračuje Karel Belda a podotýká, že z příspěvku není možné podpořit projektovou dokumentaci. Žadateli mohou být právnické osoby, které působí ve svozové oblasti OZO Ostrava „Preferovat budeme projekty, při nichž budou na hřištích využity přírodní, recyklované či upcyklované prvky,“ dodává s poznámkou, že na každé hřiště, jehož vznik nebo obnova budou v rámci výzvy podpořeny, umístí OZO Ostrava interaktivní informační panel s odpadovou tematikou.

OZO Ostrava ukončí příjem žádostí poslední únorový den, v březnu budou vybrány ty, které společnost podpoří. Na realizaci projektů pak budou žadatelé mít prostor do konce listopadu 2021. Podmínkou podpory projektů v obou tematických výzvách je jejich prospěšnost veřejnosti nebo komunitě na území statutárního města Ostravy.

„Současná doba covidová komplikuje vše, zkomplikovala i loňský čtvrtý ročník Tematických výzev OZO Ostrava, kdy jsme souhrnnou částkou 333 tisíc korun podpořili 8 projektů zaměřených na zkvalitnění života seniorů,“ podotýká Vladimíra Karasová, tisková mluvčí OZO Ostrava. „Realizátoři podpořených projektů to neměli vůbec lehké. Šlo totiž především o setkávání, společné výlety, sportování a vzdělávací akce zaměřené na dříve narozené, ale v jarní i podzimní vlně nemoci epidemiologové seniorům doporučovali pravý opak – izolaci v domácím prostředí, bez sociálních kontaktů. Kdo nestihl naplánované aktivity realizovat v létě, musel některé z nich přeorganizovat, aby karanténním opatřením lépe vyhověly. Přesto se dá říct, že i čtvrtý ročník výzev se vydařil a finanční prostředky OZO Ostrava pomohly uskutečnit aktivity pro ostravské seniory. Věříme, že navzdory pandemii si realizátoři projektů poradí i letos a my budeme moci podpořit smysluplné nápady, které opět pomohou rozjasnit současnou šeď života,“ uzavírá Vladimíra Karasová s tím, že formuláře žádostí o podporu svého projektu naleznou případní žadatelé na webu ozoostrava.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Příprava nové expozice památky UNESCO

15:21 NPÚ: Příprava nové expozice památky UNESCO

Na konci roku 2020 získal zámek Kynžvart od MK ČR rozhodnutí o přidělení dotace na vybudování nové e…