Ocenění Českých Podnikatelek: Žena v mužském oboru uspět může

28.11.2017 16:50

Eva Hronová založila společnost REVATECH, která se zabývá dodávkami komponentů pro energetiku, elektrotechniku a elektroniku, v roce 1999. Letos se stala vítězkou v kategorii Malá firma projektu Ocenění Českých podnikatelek.

Ocenění Českých Podnikatelek: Žena v mužském oboru uspět může
Foto: Ocenění Českých Podnikatelek
Popisek: V kategorii Malá firma 10. ročníku Ocenění Českých Podnikatelek se stala vítězkou Eva Hronová, Revatech s.r.o.

Jak jste se dostala k podnikání?

Po několika letech, které jsem strávila ve školství, jsem dospěla k rozhodnutí, že by to chtělo nějako radikální změnu. Firmu jsem se rozhodla založit v roce 1999.  Při návštěvě výstavy EXPO v Hannoveru v roce 2000 jsem obdržela nabídku od firmy PHOENIX CONTACT, zda bych měla zájem prodávat jejich produkty. Rozhodnutí bylo rychlé a s postupem času mohu říct i klíčové pro mé další podnikatelské kroky.

Jak se Vám převážně v mužském odvětví podniká?

Cítím se v něm dobře. Sice se jedná veskrze o odvětví s doménou mužů, ale jak jsem přesvědčila za uplynulá léta, i žena může uspět. Zkusila jsem zažité předsudky o ženách podnikajících v tomto mužském oboru proměnit ve svoji výhodu. Být vstřícná k zákazníkům, mít konkurenceschopnou cenu, dodržet dohodnuté termíny dodání, a hlavně nikdy neříkat, že to nejde.

Působil Vám někdy fakt, že jste žena-podnikatelka, v byznysu nějaké komplikace? Nebo to chápete jako výhodu?

Uvědomuji si, že v mém oboru podnikání ženy téměř nejsou. Tato skutečnost a charizma, které každá žena má, mi spíše pomohly. Ze začátku se možná vyskytly obavy, které však po prvních zrealizovaných zakázkách opadly. Myslím si, že být ženou v tomto oboru představuje výhodu. Pokud se vyskytnou komplikace, a to je téměř denně, osvědčilo se mně mít chladnou hlavu a nevzdávat se předem.

Řada tuzemských firem upozorňuje v dnešní době na nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Vnímáte to i ve Vaší firmě? Jak velký je to pro Vás problém?

Tento problém naše firma zatím neřeší. To je právě výhoda rodinné firmy. Všichni naši zaměstnanci mají vysokoškolské vzdělání, ochotu cestovat za zahraničními dodavateli a odběrateli a ovládají několik světových jazyků. To víte, jsme rodina a v rodině se neodmlouvá.

V letošním roce jste zopakovala svůj úspěch z roku 2013 v Ocenění Českých Podnikatelek. Co to pro Vás znamená?

Když jsem obdržela informaci ze společnosti HELAS od paní Kohoutové, že jsem obhájila prvenství z roku 2013, bylo to pro mě nečekané a o to příjemnější překvapení. Určitě jsem to nečekala a není to klišé. Uplynulé poslední tři roky pro nás nebyly zrovna jednoduché. Syn končil vysokoškolská studia na ČVUT, dcera na mateřské dovolené čekala naší první vnučku. Dennodenní trable s dodavateli, s termíny dodání zboží, s nespolehlivými přepravními firmami i často se měnící legislativou nám také ke klidu moc nepřidaly.

Opětovné vítězství znamená velké uznání nejen pro mě, moji firmu, rodinu, ale i pro obchodní partnery, kterým chci touto cestou také poděkovat.

Projekt Ocenění Českých Podnikatelek – OCP - podporuje české podnikatelky, oceňuje jejich projekty, inovace, ekonomický růst jejich firem, ale i osobní přístup, společenský dopad jejich podnikání a vůbec specifický způsob, jakým ženy kultivují podnikatelské prostředí.  Od roku 2008 přináší OCP podnikatelkám inspiraci, dává jim možnost sdílet své zkušenosti, a naopak čerpat z bohatých zkušeností ostatních žen, poskytuje příležitost získat nový pohled na svoji firmu a podívat se na své podnikání z jiné perspektivy. Nabízí ženám větší uspokojení z podnikání, díky účasti v projektu se stávají členkami klubu s možností nahlížet a čerpat z registru podnikatelek a v průběhu celého roku mají přístup k podnětným on-line radám a podnikatelským tipů – a to vše bezplatně. Účast v projektu tedy znamená nové příležitosti a zkušenosti, podnikatelské benefity, kontakty a nová inspirující přátelství. Více informací naleznete na www.oceneniceskychpodnikatelek.cz. Již desátým rokem učíme české ženy jak být hrdé na svoje úspěchy, samy na sebe, kdy jejich prostřednictvím BUDUJEME HRDÉ ČESKO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism: Procházky, turistika, lyže a běžky – Češi chtějí trávit zimní volno na čerstvém vzduchu

22:23 CzechTourism: Procházky, turistika, lyže a běžky – Češi chtějí trávit zimní volno na čerstvém vzduchu

Strávit zimní dovolenou v České republice plánuje podle listopadového průzkumu agentury CzechTourism…