Ocenění pro ekonoma České národní banky

17.11.2017 12:42 | Zprávy

Ekonom České národní banky Lukáš Pfeifer získal prestižní ocenění. Stal se letošním vítězem soutěže mladých ekonomů o Cenu profesora Františka Vencovského.

Ocenění pro ekonoma České národní banky
Foto: Česká národní banka
Popisek: Česká národní banka, logo.

Lukáš Pfeifer, který pracuje v samostatném odboru finanční stability ČNB, uspěl s prací s názvem The Impact of Credit Boom and Economic Policy on Labour Productivity: A Sectoral Analysis (Dopad úvěrového boomu a hospodářské politiky na produktivitu práce: sektorová analýza). Vítězná práce se zabývá problémem přesouvání práce směrem k méně produktivním odvětvím v rostoucích fázích hospodářského a finančního cyklu. Jejím spoluautorem je Martin Hodula z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Sudetoněmecký landsmanšaft

Co vím, tak ho podporujete. Vám nevadí, že usilují o prolomení Benešových dekretů? Jestli chtějí smíření, tak se ptám proč o to usilují? A zda je prolomení nebo vůbec jejich otevření něco, s čím byste souhlasil?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český rozhlas: Den otevřených dveří rozhlasu v regionech

19:34 Český rozhlas: Den otevřených dveří rozhlasu v regionech

Český rozhlas i letos otevře své dveře v Praze i v regionech. V sobotu 16. května 2026 se návštěvníc…