Odkaz legií se připomíná i ve Sněmovně

01.02.2016 13:12

Svůj záměr natočit film věnovaný působení českých legií v Rusku představil na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně režisér Petr Nikolaev.

Odkaz legií se připomíná i ve Sněmovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Parlament ČR Poslanecká sněmovna
reklama

Osobně by si přál, aby film, nad kterým převzali záštitu předseda a místopředseda Sněmovny Jan Hamáček a Petr Gazdík, přišel do kin na konci roku 2017. J. Hamáček je přesvědčen, že si odkaz legionářů a operace vojsk v zahraničí během první světové války zfilmování zaslouží. Ve stejném duchu se vyjádřil i P.Gazdík, podle něhož doba skýtá řadu hlubokých příběhů bratrství, hrdinství a přátelství, které je potřeba ukazovat.

"Republika by nevznikla bez legionářů," tvrdí Nikolaev. Za pravdu mu dává i současná historická výstava ve sněmovních  kuloárech, která je věnovaná prvnímu československému poválečnému parlamentu působícímu od podzimu 1945 do jara 1946, v němž velká část tehdejších poslanců prošla československými legiemi, a to včetně předsedy tehdejšího Prozatímního Národního shromáždění Josefa Davida. Výstava legionářskou minulost mnoha osobností z tehdejších poslaneckých lavic připomíná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum se znovu otevřelo návštěvníkům

15:53 Národní muzeum se znovu otevřelo návštěvníkům

Národní muzeum se ve čtvrtek 3. prosince částečně otevřelo svým návštěvníkům. Po více než 50 dnech, …