Originální šifrovací hra agentury CzechTourism provede turisty po stopách Karla IV. na Novém Městě pražském

11.04.2016 9:11

CzechTourism se připojuje k oslavám výročí 700 let od narození největšího českého krále a římského císaře Karla IV. Již od 1. dubna si mohou všichni nadšenci luštění tajných kódů vyzkoušet novou, zdarma přístupnou šifrovací hru „Královské mysterium“.

Originální šifrovací hra agentury CzechTourism provede turisty po stopách Karla IV. na Novém Městě pražském
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Spuštění hry je jednou z aktivit, které agentura CzechTourism jako marketingový koordinátor oslav pro turistickou sezónu připravuje.

Šifrovací hra „Královské mysterium“ zavede účastníky na Nové Město pražské, za tajemnou symbolikou, kterou do svého opus magnum nechal Karel IV. kdysi vepsat. Hráči při ní procházejí předem připravenou trasou, na níž luští šifry, logické úkoly a získávají hesla, která jim dovolí zjistit polohu následujícího stanoviště.

Hra je určena pro dvou- až pětičlenné týmy. Průvodcem je hráčům online herní systém, do kterého je nutné se předem registrovat na adrese www.kralovske-mysterium.cz, kde jsou také k dispozici pravidla hry a základní informace. Dále už stačí si jen vyzvednout herní brožurku v pokladně věže Novoměstské radnice (otevřena každý den kromě pondělí). K průchodu hrou je nezbytný alespoň jeden mobilní telefon či tablet s připojením na internet, tužka a doporučujeme také papír na poznámky.

První šifra čeká na hráče přímo na nádvoří Novoměstské radnice. Trasa „Královského mysteria“ vede napříč Novým Městem pražským přes šest zastavení a nabízí také dvě bonusové šifry. Absolvovat hru je možné v českém nebo anglickém jazyce.

Více informací: www.kralovske-mysterium.cz

Hru Královské mysterium, která navazuje na sílící oblibu podobných logických a šifrovacích her, připravila agentura CzechTourism a společnost Cryptomania s.r.o. Poděkování za spolupráci při její realizaci patří městské části Praha 2 a Novoměstské radnici, p.o.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad práce: Šanci má každý, jen ji využít

21:00 Úřad práce: Šanci má každý, jen ji využít

Pod tímto sloganem proběhne ve dnech 21. - 22. 10. 2018 v teplickém Domě kultury regionální veletrh …