Otidea: Velké firmy se o stavebních zakázkách dozvídají dříve

24.05.2013 16:54 | Zprávy

Informační předstih je pro uchazeče zásadní, protože v praxi většinou vyvíjí tlak na zadavatele a projektanty. Ale na druhou stranu, osm měsíců předem zná zadavatel pouze velmi obecný záměr zakázky. Nezná žádné konkrétní podmínky zadávací a projektové dokumentace, ani podmínky kvalifikace.

Otidea: Velké firmy se o stavebních zakázkách dozvídají dříve
Foto: red
Popisek: Otidea a.s.

To stejné platí i pro předběžné oznámení, které zadavatel povinně vyhlašuje jeden měsíc předem. Uchazeč se z něj dozví pouze velmi obecné informace, které se v okamžiku vyhlášení zakázky můžou zcela změnit. Proto v praxi dodavatelé stejně začínají připravovat nabídku až v okamžiku vyhlášení zakázky. Předběžné oznámení navíc není pro zadavatele závazné, proto ho považuji za zcela zbytečný institut.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Dotace

Jestli někomu byly dotace vyplaceny neoprávněně, neměl by za to nést také ten, kdo vyplacení schválil odpovědnost? Proč tohle nikdo neřeší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Průmyslová produkce i zakázky v červenci vzrostly

22:31 ČSÚ: Průmyslová produkce i zakázky v červenci vzrostly

Průmyslová produkce v červenci meziročně reálně vzrostla o 1,8 %. Meziměsíčně byla vyšší o 0,8 %. Ho…