Panel 2013+ pokryje 90 % výdajů na rekonstrukci domu

23.02.2016 12:39 | Zprávy

Úvěry na opravy a modernizace bytových domů z Programu Panel 2013+ Státního fondu rozvoje bydlení nabízejí zájemcům o financování rekonstrukce a zateplení domu značné výhody. Když se chtějí vlastníci pustit do oprav bytového domu, stačí jim, aby měli pouze 10 % vlastních prostředků, a zbytek, tj. 90 % rozhodných výdajů z celkové investice, pokryjí nízkoúročeným úvěrem od SFRB.

Panel 2013+ pokryje 90 % výdajů na rekonstrukci domu
Foto: Státní fond rozvoje bydlení
Popisek: Státní fond rozvoje bydlení, logo

Sdružení vlastníků a bytová družstva, která program Panel 2013+ využívají nejvíce, mimo jiné oceňují skutečnost, že k finančnímu zajištění rekonstrukce uzavírají smlouvu jen s jedním, zkušeným partnerem – Státním fondem rozvoje bydlení.  Podmínky úvěru nepředepisují žadateli způsob výběru dodavatelské firmy na stavební práce.

Program Panel 2013+ není nijak časově ani územně omezen, platí pro celou Českou republiku a žádosti o úvěry jsou přijímány kontinuálně. Mohou ho využít všichni vlastníci domů, a to jak panelových, tak i cihlových. Pro letošní rok je na program vyčleněn rozpočet 630 miliónů korun. Vyřízení žádosti trvá v průměru 14 dnů, podpis úvěrové smlouvy je možné zvládnout do měsíce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Jak si někdo může koupit stát?

A myslíte, že tento stát patří Babišovi? Jinak článek se mi docela líbil, ale té poslední větě nerozumím. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Martinek-Pirati-Kmotri-z-devadesatek-vypadaji-oproti-dnesku-jako-zabari-787399

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Doručování řidičských průkazů do boxů vyhrálo v soutěži projekt roku

11:27 Ministerstvo dopravy: Doručování řidičských průkazů do boxů vyhrálo v soutěži projekt roku

Jedna ze služeb Portálu dopravy, konkrétně projekt elektronické žádosti o řidičák s doručením do bo…