Pardubická nemocnice: Přípravy na stavbu centrálního příjmu dočasně omezí dopravu a pohyb v areálu

22. 11. 2018 19:24

V příštích letech začne v areálu Pardubické nemocnice růst centrální urgentní příjem. Modernímu objektu, kam se soustředí urgentní akutní péče, však musí nejprve ustoupit budova bývalé dětské chirurgie. Přípravy na její demolici začnou 26. listopadu a povedou k omezením v dopravě i pohybu po areálu.

Pardubická nemocnice: Přípravy na stavbu centrálního příjmu dočasně omezí dopravu a pohyb v areálu
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubická nemocnice
reklama

Od pondělí 26. listopadu 2018 do konce ledna 2019 budou v Pardubické nemocnici probíhat stavební a výkopové práce. Před demolicí je totiž potřeba nechat přeložit inženýrské sítě a vybudovat nový kolektor mimo objekt bývalé dětské chirurgie tak, aby mohla být stavba odstraněna. Kolektor bude napojen na stávající průchozí kolektory, a tím bude zajištěno vedení sítí pro provoz Pardubické nemocnice. „Uvedené práce povedou k opatřením především dopravního charakteru, omezení se však dotknou i pěších. Pacienty i návštěvníky proto prosíme, aby věnovali zvýšenou pozornost přechodnému orientačnímu systému v areálu Pardubické nemocnice,“ říká ředitel provozně-technického úseku Nemocnice Pardubického kraje Jaroslav Junek.

V uvedeném termínu, od 26. listopadu 2018 do 31. ledna 2019, nebude možné projet po silnici mezi budovou ředitelství (č. 11) a budovou dětského oddělení (č. 7). Pěší budou moci využívat chodník vedoucí podél budovy dětského oddělení.

S další fází, tedy fází samotné demolice budovy bývalé dětské chirurgie, budou souviset nová, rozsáhlejší dopravní omezení, o kterých bude Pardubická nemocnice včas informovat. Demolice je naplánována na únor příštího roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Padělky pod vánoční stromeček nepatří

22:54 Celní správa: Padělky pod vánoční stromeček nepatří

V předvánočním období existuje reálné riziko zvýšené nabídky padělků výrobků renomovaných značek. Ji…