Pardubické Gymnázium Mozartova v novém kabátě

16. 6. 2015 16:12

V uplynulých dnech byly dokončeny zateplovací práce na budově Gymnázia Mozartova v Pardubicích. Slavnostního ukončení modernizace se v areálu školy zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický společně s náměstkyní pro oblast školství Janou Pernicovou.

Pardubické Gymnázium Mozartova v novém kabátě
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Pardubické Gymnázium Mozartova v novém kabátě
reklama

Projekt na realizaci úspor energie byl spolufinancován Evropskou unií a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí. Celkové náklady na kompletní zateplení včetně nového pláště, výměny oken a dveří přesáhly 26 milionů korun.

„Objekt dnešního gymnázia převzal Pardubický kraj do svého vlastnictví od města Pardubice v roce 2010. Budova od svého vzniku v roce 1976 neprošla žádnou významnou rekonstrukcí, a proto jsem rád, že se nám díky přispění evropských fondů podařilo zlepšit nejen vzhled školy, ale především zajistit její ekonomičtější provoz,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V současné době uskutečňujeme obdobné práce také na druhém pardubickém gymnáziu v Dašické ulici, ale také na sousedním sportovním gymnáziu,“ dodal hejtman Netolický.

Ten si společně s ředitelem školy Markem Výborným prohlédl vnitřní prostory školy včetně upravených odborných učeben a laboratoří chemie, fyziky a biologie. Tyto projekty, dokončené v září 2014, byly uskutečněny v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji. Díky těmto investicím se výrazným způsobem zlepšily podmínky pro výuku odborných předmětů a nové učebny byly také využity pro spolupráci s partnerskými středními a základními školami. „Velmi si vážíme vstřícnosti Pardubického kraje, který těmito investicemi podpořil naše gymnázium. Je patrné, že vzdělávání a podmínky pro jeho realizaci jsou jednou z jeho priorit. A naši studenti tyto změny k lepšímu pozitivně vnímají,“ uvedl ředitel gymnázia Marek Výborný, který diskutoval s hejtmanem také o možnosti modernizace stravovacího provozu školy či řešení problematiky školního hřiště, které je v majetku města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Prachatice má dva moderní operační stoly

17:11 Nemocnice Prachatice má dva moderní operační stoly

Dvěma zbrusu novými operačními stoly RAMED s výměnnou pracovní deskou a dalším příslušenstvím dispon…