Pardubický kraj: Čtvrt miliardy korun navíc jde do silničních investic

21. 2. 2019 7:36

Pardubický kraj stejně jako v předchozích letech získal na počátku letošního roku finanční prostředky do svého rozpočtu ze zvýšeného inkasa daní v částce 528 milionů korun.

Pardubický kraj: Čtvrt miliardy korun navíc jde do silničních investic
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

Krajští zastupitelé na svém úterním jednání v Českých Heřmanicích schválili rozdělení 323 milionů korun do oblasti dopravy, školství, kultury či zdravotnictví. Zbývající prostředky zůstanou ve finanční rezervě na financování velkých krajských investic především v oblasti zdravotnictví. Největší část z prvního přerozdělení získá oblast dopravy, konkrétně se jedná o čtvrt miliardy korun.

„Jak jsme již avizovali, tak na stavbu nové nemocnice v Moravské Třebové a výstavbu centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici chceme využít vlastních zdrojů kraje, a proto v rámci přerozdělení inkasa ponecháváme část prostředků v krajské finanční rezervě. Největší objem v rámci rozdělení inkasa míří jako téměř tradičně do oblasti dopravy a důležitých stavebních akcí na silnicích II. a III. třídy, řešení havárií sesuvů svahů, mostů a opěrných zdí či do výsadby zeleně. Nezapomínáme ani na krajské silničáře a jejich zázemí ve Svitavách či v Žamberku,“ řekl hejtman Martin Netolický, který také zmínil, že kraj navýší kapitolu krizové řízení, a rozšíří podporu dobrovolným hasičům. „Po dohodě s krajským vedením dobrovolných hasičů reflektujeme požadavky na zlepšení vybavení jednotek a uvolňujeme částku pěti milionů korun,“ sdělil hejtman.

Přerozdělení části prostředků ze zvýšeného výběru daní roku 2018:

Doprava a silniční hospodářství - 250 milionů korun. V tuto chvíli není schválena finální podoba seznamu investic z této částky. Modernizace by se však měla dočkat silnice II/32246 od železničního přejezdu v Hrochově Týnci po Podbor, silnice III/362 Letohrad – Kunčice. Dále by se mělo stavět v místní části města Dašice - Zminný na silnici III/32243 a III/32245. Opravy by se měly týkat například opěrné zdi v Borové, mostů v Pohránově, Dolní Dobrouči či Třebářově.

Sociální věci – 10 milionů korun jako příspěvek na provoz příspěvkových organizací
Sociální věci (investiční část) – 13,8 milionů korun. Investice do centrální kuchyně, prádelny a technického zázemí v DSS Slatiňany

Kultura a památková péče - 35 milionů korun

Zdravotnictví - 6,2 milionů korun. Odstranění havarijního stavu u rozvodů UT, vody, kanalizace v objektu rehabilitačního oddělení Svitavské nemocnice,

Krizové řízení - 5 milionů korun. Programová dotace na vybavení jednotek požární ochrany

Sport a cestovní ruch - 3 miliony korun jako příspěvek na vybudování parkoviště Ski klubu Hlinsko, který na rozdíl od dalších dvou lyžařských areálu v kraje, tedy Dolní Moravy a Čenkovic nežádal o vyšší individuální dotaci z rozpočtu kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum otevřelo Památník Jana Palacha ve Všetatech

21:31 Národní muzeum otevřelo Památník Jana Palacha ve Všetatech

Národní muzeum dne 9. října 2019 slavnostně otevřelo Památník Jana Palacha ve Všetatech. Od 10. říjn…