Pardubický kraj: Díky návrhům etiket na zdravou limonádu budou děti sportovat

30.05.2018 12:35

Plavání, výtvarná soutěž, zdravá limonáda… Jak spolu tohle všechno souvisí? Díky spolupráci organizátorů pardubického Febiofestu, Pardubického pivovaru, Aquacentra Pardubice a radního pro zdravotnictví Ladislav Valtr jednoduše.

Pardubický kraj: Díky návrhům etiket na zdravou limonádu budou děti sportovat
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

Děti z pardubických základních škol měly v rámci výtvarné soutěže, kterou uspořádali pořadatelé pardubické části Febiofestu, nakreslit motiv pohádkové postavy, a to na etiketu nové řady Pohádkových limonád. Tento nápoj, produkovaný Pardubickým pivovarem, obsahuje laktobacily, které mají příznivý vliv na imunitní systém a jsou zdraví prospěšné. Malí autoři etiket dostali jako odměnu za svou práci roční poukazy do pardubického aquacentra, které jim předal radní Ladislav Valtr.

„Líbí se mi, že se v projektu prolíná několik segmentů – výtvarné tvoření se zdravým pohybem díky vstupenkám do aquacentra a především osvěta pitného režimu spojená se zdravými limonádami,“ okomentoval Ladislav Valtr. „V současné době je v přípravě také navazující projekt, a to Pohádkový festival. Jeho součástí budou filmové projekce, výtvarné soutěže, setkání a diskuze s tvůrci a další propagační aktivity, včetně těch, které se zaměřují na zdravý životní styl. Jejich cílem bude podpořit aktivitu dětí a mladých lidí a rozvíjet u nich vztah k audiovizuální tvorbě, ale i zdravým návykům,“ dodal radní pro zdravotnictví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skupina ČEZ v prvním pololetí vydělala 14,7 miliard, meziročně o 9 % víc

11:48 Skupina ČEZ v prvním pololetí vydělala 14,7 miliard, meziročně o 9 % víc

Čistý zisk Skupiny ČEZ v prvním pololetí 2020 dosáhl 14,7 mld. Kč, meziročně o 1,3 mld. Kč více. Pro…