„Rozhodli jsme se s Duhovým křídlem tentokrát vyrazit mimo Pardubice, aby se o těchto inspirativních lidech dozvěděli i jinde. Je skutečně potěšující, kolik příběhů a zajímavých zkušeností tu člověk uslyší, rázem se mu zdá svět o mnoho lepší,“ říká radní pro sociální péči a neziskové organizace Pardubického kraje Pavel Šotola. Ten kromě oficiálních cen udělil i jednu takzvaně mimo soutěž: „Ocenil jsem klienty z chráněného bydlení Domova pod Kuňkou v Rábech, kteří pomáhali na letošním Olympijském parku v Pardubicích. To je perfektní příklad vzájemné spolupráce tohoto sektoru, která je oboustranně prospěšná.“
Ceny Duhové křídlo 2016, jejichž autorem je architekt Miloslav Chaloupka, se udílely v kategoriích profesionál, dobrovolník/filantrop, a poskytovatel sociálních služeb. Ve speciální kategorii udělila porota zvláštní cenu za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením. Dalších šest nominovaných získalo keramické sošky andělů, které vznikly v Domově sociálních služeb Slatiňany. Patronát nad letošním Duhovým křídlem přijala herečka Táňa Fischerová a také starosta Svitav David Šimek.
Udělování cen provázela vystoupení uměleckých souborů ze zařízení sociálních služeb a organizací osob se zdravotním postižením vybraných v rámci festivalu Pod duhovými křídly. Program zakončilo vystoupení skupiny QUEENIE – world Queen tribute band.
Ocenění:
Kategorie profesionál

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Česko je podle vás bezpečná země
Proč ale pak tak tlačíte na navyšování výdajů na obranu? Já bych nebyla proti, kdyby jinde nebyli potřeba podle mě mnohem víc. Nebo by se aspoň stejně jako na obranu navyšovaly i peníze v jiných resortech a nezvedali jste nám daně. Děkuji za vyjádření. Saudová.
Další články z rubriky

16:26 MPO: Česká národní expozice nabídla firmám podporu od A do Z
Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představilo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) v rá…
- 13:33 Nadace ČEZ: Pomoc energetiků po povodních byla důležitá
- 10:34 Jihočeský kraj: Edukativní program oživí výlov Rožmberka
- 7:33 Královéhradecký kraj: Dětská ozdravovna Království v Nemojově ukončí činnost
- 22:31 FNUSA: Prevence i zkušenosti z první ruky - mrtvice
- 19:28 Celní správa: Důmyslně skryté cigarety odhalili celníci