Pardubický kraj: Horská služba má dva nové defibrilátory a GPS navigace

28.01.2018 10:37

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický předal náčelníkům dvou oblastí Horské služby ČR Josefu Hepnarovi (Orlické hory) a Michalu Klimešovi (Jeseníky) defibrilátory a GPS navigace, které zlepší materiální vybavení horských záchranářů. Pardubický kraj tak pokračuje v dlouhodobé podpoře Horské služby ČR na svém území, a to jak pravidelným příspěvkem, tak materiální pomocí na základě požadavků samotných záchranářů.

Pardubický kraj: Horská služba má dva nové defibrilátory a GPS navigace
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

„Na mnoha smutných příkladech z minulosti se ukazuje, že defibrilátory jsou nezbytnou součástí výbavy v horách a je nutná jak jejich modernizace, tak rozšiřování počtů, aby mohl být životně důležitý zásah proveden co nejdříve.. Pokračujeme v dlouholeté spolupráci s oběma oblastmi, které spadají do našeho kraje. V minulosti jsme například přispěli částkou 500 tisíc korun na vybudování nové stanice v Čenkovicích. Stejnou částkou jsme podpořili nové čtyřkolky pro stanici na Dolní Moravě,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Pardubický kraj podporuje činnost horské služby již několik let. „V minulosti jsme například zakoupili přístroje GPS, GO PRO kamery, skialpinistické lyže či víceúčelová nosítka, která poslouží nejen v zimě, ale díky přídavnému kolečku také ve složitém terénu v letních měsících,“ vyjmenoval hejtman Netolický a dodal, že kraj pomáhá také formou organizace pravidelných školení záchranářů pro práci s GPS systémy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

22:11 dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

Spotřebitelská organizace dTest uspořádala druhý ročník soutěže Spotřebitelskoprávní moot court, ve …