Pardubický kraj: Letecká škola v Moravské Třebové by měla vzniknout již příští rok

20.03.2018 18:43

Pardubický kraj pokračuje v přípravě na otevření nového učebního oboru v Moravské Třebové, který se bude zaměřovat na letectví a výcvik nejen mladých pilotů, ale také techniků.

Pardubický kraj: Letecká škola v Moravské Třebové by měla vzniknout již příští rok
Foto: archiv MN
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD)

Krajská rada na svém pondělním jednání schválila zápis oboru vzdělávání 78-42-M/01 Technické lyceum v denní formě vzdělávání s kapacitou oboru 120 žáků s účinností od 1. 9. 2019.

„Školní vzdělávací program oboru bude zaměřen na konstrukci a údržbu letecké techniky, řízení letadel a řízení letového provozu. Absolventi tohoto oboru se zaměřením na letectví mají vysokou uplatnitelnost na trhu práce. Zapsání oboru je podpořeno stanovisky Leteckého ústavu Vysokého učení technického Brno a Aeroklubu Moravská Třebová,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který o otevření oboru opakovaně jednal nejen se zástupci školy, města, ale i příslušných aeroklubů a vysokých škol. „Cílem je, aby od prvního ročníku byli studenti připravováni směrem k letecké oblasti a ve třetím ročníku se mohli rozhodnout, zda se zaměří na pilotování nebo spíše na údržbu a konstrukci letadel. Kromě vzdělání, které je připraví nejen do praxe, ale i na studium na vysoké škole chceme studentům nabídnout také konkrétní osvědčení či letecké licence, což jim u potenciálních zaměstnavatelů otevře dveře,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

V souladu s požadavky Dlouhodobého záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy v Pardubickém kraji (2016–2020) při zápisu oboru vzdělání s maturitní zkouškou dochází recipročně k výmazu oboru vzdělání s maturitní zkouškou 72-41-M/01 Informační služby v denní formě vzdělávání s kapacitou 120 žáků s účinností od 1. 9. 2019. „V souvislosti s touto žádostí je nutné upravit příslušné články zřizovací listiny. Zejména bude nutné změnit název školy na Gymnázium a Letecká střední odborná škola Moravská Třebová,“ sdělil krajský radní Bohumil Bernášek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČNB zvyšuje sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,75 %

14:50 ČNB zvyšuje sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,75 %

Analýzy ČNB ukazují, že se domácí ekonomika letos posouvala dále v růstové fázi finančního cyklu, př…