Pardubický kraj: Letošní dotace kraje na kulturu a památky jsou vyčerpány, v lednu bude možné podávat nové

22.11.2019 7:34

Rada Pardubického kraje se tento týden zabývala návrhem na rozdělení posledních prostředků letošního roku v dotačním titulu na kulturu a památkovou péči. Celkem schválila návrhy za více jak 800 tisíc korun. Závěrečné slovo bude mít ve většině případů Zastupitelstvo Pardubického kraje v prosinci.

Pardubický kraj: Letošní dotace kraje na kulturu a památky jsou vyčerpány, v lednu bude možné podávat nové
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

Mezi posledními letošními příjemci dotací bude několik farností s významnými památkami a město Skuteč. „Dotace 200 tisíc korun pomůže s obnovou věží a západního průčelí na kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi anebo s pořízením odborných průzkumů pro kostel sv. Jiří ve Voleticích, což je část města Luže. Dotace 150 tisíc korun je projednána pro opravu střechy, stropu a odpadlé římsy sakristie v kostele sv. Václava v Jezbořicích a na opravu elektroinstalace v kostele Nejsvětější Trojice v Chrasti,“ uvedl příklady největších renovací s krajskou dotací v tomto termínu Roman Línek.

Program podpory kultury a památkové péče má celkem šest podprogramů. Jeden je určen pro podporu takzvané živé kultury, druhý pro preventivní péči o sbírky muzeí a galerií a třetí pro památkovou péči. Na tyto aktivity je možné žádat příspěvky od 2. 1. do 31. 1. 2020. Čtvrtý podprogram má kraj pro podporu subjektů činných v oblasti kultury a památkové péče a bude otevřený zájemcům od ledna do října příštího roku. Z něj je možné čerpat například na krajské postupové a národní přehlídky v oblasti kultury, na popularizaci kulturního dědictví a tradičních hodnot kraje a podobně. Zbylé dva podprogramy jsou určeny konkrétním profesionálním kulturním institucím v kraji. Kraj například celkovou částkou 8,5 milionu korun podporuje každoročně Východočeské divadlo, Komorní filharmonii Pardubice a soubor Barocco sempre giovane. Podrobnosti najdou zájemci na webu kraje, na adrese: www.pardubickykraj.cz/dotace

„Od roku 2016, kdy jsme měli na podporu kultury v rozpočtu 22 milionů korun, jsme nyní téměř na dvojnásobku, na částce převyšující 40 milionů pro všech šest podprogramů. Samozřejmě že bychom byli schopni rozdělit i více, ale snažíme se přispět k vícezdrojovému financování a uspokojit co nejvíce zájemců,“ uvedl Roman Línek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železniční dopravní cesty uzavřela jako první v železničním sektoru Podnikovou kolektivní smlouvu

19:38 Správa železniční dopravní cesty uzavřela jako první v železničním sektoru Podnikovou kolektivní smlouvu

Generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Svoboda a devět představitelů odboro…