Pardubický kraj: MLS letos trhá rekordy. Ocenění dostanou výrobci v květnu

21.04.2018 11:24

Už dvanáctým rokem Pardubický kraj vybírá to nejlepší, co produkují místní výrobci potravin. I letos se tak sešla pětičlenná porota, která hodnotila a ochutnávala, aby titul MLS Pardubického kraje získaly ty nejchutnější a nejkvalitnější potraviny.

Pardubický kraj: MLS letos trhá rekordy. Ocenění dostanou výrobci v květnu
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„Těší mě, že se letos přihlásil největší počet výrobců v historii soutěže a jsou tam i tací, kteří se MLSu ještě neúčastnili. Celkem bylo hodnoceno 117 produktů od 35 výrobců,“ informoval radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil, který také připomněl, že letošní ročník přináší novinky. „Letos bude vůbec poprvé v každé kategorii vyhlašován absolutní vítěz a bude také předána cena za objev roku určená pro nově přihlášené výrobce.“

„Každým rokem roste počet hodnocených výrobků. Soutěžní prostředí podněcuje producenty k inovativním přístupům a snaze neustále zvyšovat kvalitu,“ podotkl Václav Kroutil.

O potraviny regionálních výrobců veřejnost rozhodně nebude ochuzena. Hned po slavnostním vyhodnocení a předání značky, které se uskuteční 23. května na Zámku Pardubice, bude následovat řada ochutnávkových akcí. „Všichni výrobci, kteří získají ocenění, se zúčastní v červnu Prima Fresh Festivalu, v srpnu výstavy Koně v akci, která je zároveň spojená se spotřebitelskou soutěží, a v září Krajských dožínek,“ dodal radní Kroutil. Jako každý rok bude také distribuován katalog oceněných potravin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Vzdělávací systém nepočítá s žáky s odlišným mateřským jazykem

21:26 Veřejný ochránce práv: Vzdělávací systém nepočítá s žáky s odlišným mateřským jazykem

Ombudsmanka ve spolupráci s organizací META, o.p.s., uspořádala konferenci k současné situaci ve vzd…