Pardubický kraj: Nebezpečná odbočka na Doubravice dostane semafory

20.09.2017 21:34

Z Doubravic se často nedá na hlavní silnici vedoucí ze Semtína do centra Pardubic odbočit. Tuto křižovatku hlavní silnice I/36 s vedlejší silnicí III/3239 proto budou nově řídit inteligentní semafory. Ty mají v tomto místě přispět k vyšší plynulosti provozu a především bezpečnosti. Stavba, kterou realizuje Správa a údržba silnic Pardubického kraje, by měla být hotová do konce listopadu.

Pardubický kraj: Nebezpečná odbočka na Doubravice dostane semafory
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„V tomto místě již došlo ke smrtelnému úrazu a i policie tuto křižovatku eviduje jako nehodovou lokalitu. Než se auta, která přijíždí směrem od Hrádku a Dolan, zapojí do proudu vozidel na hlavní silnici, stojí v koloně, což pak vede k riskantnímu vyjíždění,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš a dodal, že semafory tento problém vyřeší, a přispějí tak k větší bezpečnosti provozu.

„Režim semaforů bude nastavený tak, aby primárně na silnici I. třídy svítila zelená, a až při určitém počtu aut jedoucích z vedlejší silnice provoz na hlavní silnici zastavily. Nestane se tedy, že by na silnici I. třídy svítila červená, aniž by ze silnice III. třídy nevyjíždělo žádné vozidlo,“ uvedl Michal Kortyš. Řekl také, že po dokončení stavebních úprav už trolejbusy městské hromadné dopravy nebudou stát v jízdním pruhu, ale nově v zálivu. „Necháme zde vybudovat také chráněný přechod s dělícím ostrůvkem. Chodci tak nebudou muset přecházet celou silnici I. třídy najednou,“ dodal náměstek Kortyš.

Úprava křižovatky je financovaná ze Státního fondu dopravní infrastruktury a náklady činí zhruba 10 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KHS Jihočeského kraje: COVID-19 zatím předčasně ukončil jen jeden tábor

22:33 KHS Jihočeského kraje: COVID-19 zatím předčasně ukončil jen jeden tábor

V polovině prázdnin je situace na táborech celkem klidná. Jihočeští hygienici zatím mají nahlášeno k…