Pardubický kraj: Vedení vysokého napětí z Hlinska do Poličky bude již letos

15.03.2019 13:46

Výstavba vedení vysokého napětí mezi Hlinskem a Poličkou a pokračování až do Svitav. Hlavní téma jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického se zástupci společnosti ČEZ Distribuce.

Pardubický kraj: Vedení vysokého napětí z Hlinska do Poličky bude již letos
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

Ta v letošním roce dokončí výstavbu vedení v délce 28 kilometrů z Hlinska do Poličky. Další etapa do Svitav by měla být hotova v příštím roce. Hejtman se zároveň zajímal o způsob zvládání kalamitního stavu, který postihl de facto celé území republiky v průběhu uplynulého víkendu a počátku tohoto týdne.

„Celá anabáze výstavby vedení vysokého napětí z Hlinska do Poličky se konečně blíží ke svému šťastnému závěru. Problém nedostatečného napojení Poličska na elektrickou energii jsem od samého počátku vnímal velmi intenzivně, a proto jsem se snažil v rámci řady jednání komunikovat tak, aby se podařilo celý proces majetkoprávního vyjednávání co nejvíce urychlit. Jsem rád, že se daří celý dohodnutý harmonogram držet a již v letošním roce bude první etapa hotová. Následně by v příštím roce mělo být vedení taženo až do Svitav, čímž se opět zlepší nejen zázemí nejen pro místní podnikatele, ale také občany a výstavbu bytových domů,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Ten se zajímal také o způsoby zvládání mimořádných situací způsobených především silným větrem či sněhem. Jedna taková nastala na přelomu minulého a tohoto týdne. „Větrná smršť, která zasáhla de facto celou republiku, byla podle zástupců ČEZ Distribuce druhou největší od větrné smršti Herwart z října 2017. V nejhorším období bylo bez elektrické energie 360 tisíc odběrných míst. Do 24 hodin však již jen pět tisíc, což svědčí o velmi dobré práci energetiků, kteří při prognóze mimořádné situace aktivovali místní dodavatele a posílili čety, které následky odstraňují. Jinak bohužel nelze mimořádnostem předcházet,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

22:11 Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

O titul Aleje roku spolku Arnika ve Zlínském kraji nebojuje zatím žádná alej, letos zatím přišlo 55 …