Pardubický kraj: Výzkumná firma otevřela v Žamberku novou školu

04.09.2017 12:41

Před čtyřmi lety založili školku, před rokem základní školu a nyní k tomu všemu přidali ještě vlastní, nové a moderní vzdělávací prostory. Řeč je o biotechnologické společnosti Contipro, která vyrábí kyselinu hyaluronovou pro farmacii a kosmetiku. Slavnostního otevření nové budovy Základní školy Erudio se 1. září v Žamberku zúčastnila radní zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Hana Štěpánová.

Pardubický kraj: Výzkumná firma otevřela v Žamberku novou školu
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„Projekt firmy Contipro, který je určený pro nadané a talentované děti, mě velmi oslovil. Je důležité si už od mala vychovávat odborníky, kteří se sem po studiích rádi vrátí a budou zde pracovat. Věřím, že příjemné prostředí a kvalitní výuka na této škole k tomu dobře přispějí,“ řekla radní Hana Štěpánová a pokračovala: „Pardubický kraj nyní pracuje na projektu Smart akcelerátor, který má za cíl propojit podniky, vědu a výzkum, průmysl a školství, a rozvíjet tak inovace v našem regionu. Mateřská i základní škola společnosti Contipro je výborným příkladem, že to jde.“

Firma Contipro otevřela první třídu soukromé ZŠ Erudio pro veřejnost v roce 2016 v pronajatých prostorách na Masarykově náměstí v Žamberku. Protože však chtěla žákům poskytnout nadstandardní vybavení a komfortní zázemí, nechala v Žamberku, v lokalitě Velký Hájek postavit novou školní budovu, kam nastupuje letos 6 dětí do první třídy a 7 do druhé. Ve škole se kromě tříd nachází také velká laboratoř, cvičná kuchyňka, prostory pro hodiny tělocviku, družina, ale i ateliér.

Vzdělávacím programem Erudio chce podnik doplňovat nabídku soukromého školství a rozšiřovat kvalitní vzdělávací možnosti Podorlicka. Kromě tohoto programu firma Contipro nabízí také výzkumné a vzdělávací aktivity pro středoškoláky a program pro vysokoškoláky a doktorandy. Stavba nové školní budovy je pro tuto firmu dosud největší investiční akcí do vzdělání, celkové náklady překročily 20 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Písek dokončila rekonstrukci kaple

12:13 Nemocnice Písek dokončila rekonstrukci kaple

Nemocnice Písek, a. s., dokončila obnovu nejstarší a poslední samostatně stojící budovy v areálu toh…