Pardubický kraj a město Pardubice iniciují vznik inovačního centra

25.08.2015 17:05

Pardubický kraj, město Pardubice, Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje a Czech ICT Alliance v těchto dnech zahajují přípravy na vznik inovačního centra.

Pardubický kraj a město Pardubice iniciují vznik inovačního centra
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubický kraj

Pardubice se mohou pyšnit dlouholetou průmyslovou tradicí, zejména v oblastech elektrotechnické a chemické, ale centrum tohoto typu zde dosud chybí. Záměr, který si klade za cíl podporovat inovativní a regionální podnikání zejména u místních začínajících podnikatelů, ale i zájemců z dalších krajů, získal podporu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a primátora města Pardubic Martina Charváta.

„Pardubické inovační centrum by se mělo stát platformou pro vznikající ekosystém podpory začínajících firem s regionálním i mezinárodním potenciálem. Centrum nabídne podporu nejen těm, kteří budou mít záměr realizovat svoje inovativní řešení v praxi, ale obecně všem zájemcům o rozjezd vlastního podnikání,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Projekt se týká velkého spektra uchazečů, mezi které budou patřit nejen studenti a absolventi, ale i široká veřejnost včetně lidí před-důchodového věku, kteří disponují bohatými profesními zkušenostmi, avšak zároveň tvoří ohroženou skupinu na trhu práce. „Projekt počítá s vybaveným prostorem, který bude sloužit jak začínajícím podnikatelům, tak mentorům z řad zkušených podnikatelů, kteří budou nabízet pomoc začínajícím firmám formou individuálního poradenství nebo vedením seminářů a workshopů,“ sdělil pardubický primátor Martin Charvát. V neposlední řadě budou mít zájemci možnost setkat se s investory a vyjednat spoluúčast při rozvoji svého podnikání. K účasti v projektu budou přizváni i významní aktéři, působící v regionu, včetně expandující firmy FOXCONN, CZ.

V současné době je zpracovávána podrobná analýza, která mapuje stávající prostředí a situaci v oblasti podpory inovací a podnikání v Pardubickém kraji. Do konce tohoto roku budou realizovány první aktivity, na začátku roku 2016 bude zahájen pilotní provoz. „Všechny aktivity projektu budou realizovány v souladu s RIS3 strategií, implementovanou Pardubickým krajem,“ dodal hejtman Martin Netolický.

„Nezbytným předpokladem pro realizaci našeho záměru na zřízení inovačního centra a jeho podpůrných aktivit je kvalitní finanční a personální zázemí. K tomuto účelu budou sloužit dostupné dotační tituly – operační programy EU v rámci programového období 2014 – 2020, zejména OP PIK, ale nabízí se také další evropské a národní zdroje. Dále je důležité získat podporu od Pardubického kraje a města Pardubice, aby se podnikání a další rozvoj inovačního prostředí stalo dlouhodobou a udržitelnou aktivitou,“ uvedl Richard Červenka, ředitel Regionální rozvojové agentury Pardubického kraje. „Pokud jde o personální zdroje, jsem rád, že nabídku na spolupráci přijal pan Michal Zálešák z Czech ICT Alliance, který má s podporou tzv. start-upů mnoho zkušeností,“ dodal Červenka.

Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje (RRA PK) je zájmové sdružení právnických osob, které dlouhodobě podporuje rozvoj Pardubického kraje v různých oblastech veřejného života. Jednou z těchto důležitých oblastí je i rozvoj lidských zdrojů, vzdělávání a zaměstnanosti. Všechny cíle jsou naplňovány v úzké spolupráci s veřejnou správou regionu, zejména s místními samosprávami měst a obcí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Lidé již potřetí vybrali prezidenta České republiky v přímé volbě

9:18 ČSÚ: Lidé již potřetí vybrali prezidenta České republiky v přímé volbě

V historicky třetí přímé volbě prezidenta republiky zvítězil Petr Pavel. Hlasovalo pro něj 58,32 % v…